Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni, ha gyakori a...

Mit lehet tenni, ha gyakori a széklet epeműtét után?

Figyelt kérdés
2015-ben távolították el az epehólyagom. Néhány hónapos diéta után kapcsolódtam vissza a család kulináris életébe. Nem étkezünk zsírosan, tehát úgy gondoltam nem lesz gond. Igazából nem tudom, hogy a műtét óta közvetlen, vagy valamivel későbbről, de időszakonként (kb. havi 1-2 alkalommal) előfordul hogy egy hétig is akár, napi 4-5 alkalommal van székletem hasmenés jelleggel. Ebből is adódóan viszont fellépett hiánybetegség, vissza nem fordítható változást előidézve a szervezetemben. Hiába étkezek változatosan, ha minél hamarabb távozik a szervezetemből a táplálék.
2018. jan. 14. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére semmi ilyen gondom nem volt-nincs. Bármit ehetek így is, hogy nincs epehólyagom. Nincs hasmenésem semmitől.

Viszont te nem vagy ilyen szerencsés, tehát mindent, amit az epediéta nem engedélyez, azt hanyagolnod kell. Te nem térhetsz vissza a normál étrendhez. Ami lágyítja a székletet, hasmenést okozhat, azt neked kerülni kell sajnos, ha nem akarod ezt, ami most van.

2018. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
gy is alig vagyok több mint, 50 kg. Arra nincs lehetőségem időben, hogy magamnak készítsek külön ételt, azt meg főleg nem, hogy csirkemellet egyek csirkemellel, amíg meg vagyok. Komoly csontritkulásom lett, nem tudom, az adott esetben miért okoz hasmenést, az ami máskor nem. Az mondták, epehólyag nélkül van élet. Van, de milyen?
2018. jan. 14. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mindenről nem kell lemondani, de vannak olyan ételek, amik kifejezetten gondot jelentenek. Nem azt mondom, hogy csirkemellet egyél csirkemellel, csak hogy azokat az ételeket, amik kifejezetten ezt okozzák, azt hagyd el.
2018. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy ha teljesen el nem hagyod, de kevesebbet fogyassz belőle. Tehát jobban át kell gondolni az étrendet.
2018. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!