Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fiatal korban hátfájás mitől...

Fiatal korban hátfájás mitől lehet? Természetes gyógyítás?

Figyelt kérdés

Már jóideje fáj "felül" a hátam (a közepétől egészen a nyakamig). Nem tudom, hogy mitévő legyek, mert egyre rosszabb. Nem a tudőmmel van baj, voltam orvosnál (remélem nem tévedett) ezzel a problémával, de ő szerintem nem tulajdonított figyelmet ennek, hiszen antibiotikumot írt fel hörghurutra. Szerintem ez ízületi probléma.

A legszomorúbb, hogy fiatalon ekkora gondok vannak a hátammal. Lehet, hogy nehéz a hátizsákom is, amit minden nap cipelnem kell, de sajnos nem tudom "csökkenteni" a súlyát.

Hasznos válaszokat megköszönöm.

16,5/L



2018. jan. 17. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Miből gondolod, hogy ízületi? A fájdalmat az izmokban érzed?
2018. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen.
2018. jan. 18. 05:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem ízületi dolog lesz. Este majd írok bővebben, én bizakodó vagyok.
2018. jan. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kései Sirató ***** válasza:

Hörghuruttól fájhat, sőt nagyon is fáj. Nekem volt és valóban használ az antibiotikum.


Lehet ezenkívül az, hogy rossz a tartásod, vagy túl sokat ülsz, nem sportolsz, vagy nem eleget. Érdemes lenne gy röntgent is csináltatni.

2018. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 köszi, várom a válaszod

#4 elhiszem, hogy attól is fájhat, de már előtte is gondok voltak

2018. jan. 18. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval egy hátfájásnak sok oka lehet, interneten diagnosztizálni nem lehet. De tippelni igen. Azért kérdeztem, mert gyógymasszőr vagyok, és egy gyógymasszőrnek ez a fő specialitása, a hátfájások javítása. A masszázs pedig a lehető legtermészetesebb gyógymód. :-)

Ha az orvos nem talált semmi problémát, akkor valószínűleg olyan fájdalmad van, ami a masszőr "hatókörébe" tartozik. Ennek az oka lehet rossz tartás, terhelés, aszimmetrikus mozgás, akár még lúdtalp is, és nagyon sokszor a stressz. A stressz tipikusan a háton rakódik le fájdalmas csomók formájában, főleg a lapockák környékén. Márpedig az ilyen fájdalom elég hatékonyan gyógyítható masszázzsal. Erre utal a körülírt terület is. Ízületekről szerencsére nincs szó ebben az esetben.

Lehet egyébként méréses vizsgálatot is csinálni, hogy van-e a tartásban aszimmetria.


Persze a masszázs csak tüneti kezelés, de a fájdalmat eredményesen javítja. Egyéb megoldások a tartás javítása, a hátizmok erősítése, torna, úszás, a stressz csökkentése. A hátizsák elég sajnálatos dolog, el lehet gondolkodni rajta, de nem biztos, hogy központi elem.

2018. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Igazán hasznos volt.

Igyekszem elgondolkodni ezen és így javítani a problémán :)

2018. jan. 22. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!