Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mire utalnak ezek a tünetek?...

Mire utalnak ezek a tünetek? Pánikbetegség, vagy magas vérnyomás? Veszélyes?

Figyelt kérdés

Kezdeném ott, hogy ezek a problémáim 2008-ban kezdődtek.Akkor egy csomó kivizsgálásra elmentem, de semmi bajt nem találtak.Egy állítólag jelentéktelen szivbillentyű hibán kívül.

Aztán letudták azzal, hogy pánikbetegség.Kijöttem belőle dilibogyó nélkül (évekig nem mertem kimenni a házból rosszullétektől való félelem miatt).De most már bátran eljárkálok bárhova, sosem szedtem mást, csak bétablokkolót.Valahogy szépen elmúltak a szapora szívveréses rohamaim és jó ideig nem szenvedtem tőlük.Persze néha éreztem ezt-azt, de nem volt vészes.Most azonban valami megint van, csak másabb formában.Már vagy 2 éve megy az, hogy néha a hajnali órákban borzasztóan felgyorsul a pulzusom és ha felülök, csak rosszabb.Ilyenkor a vérnyomásom is minimum 160/100 körül van.Persze beparázok emiatt elszopogatok egy frontint meg egy tensiomint és akkor nagyon lassan rendbe jövök.Ezek a rohamok ahogy megfigyeltem, akkor jönnek, miután rémisztő álomból ébredek fel, vagy ha felébredek az éjszaka közepén és sehogy nem birok visszaaludni , vagy ha fizikailag túlfáradok, pl munkában vagy nagyon felzaklat pl egy veszekedés.De régebben ilyen rohamok közben éreztem azokat a jellegzetes dolgokat, maiket pánikbetegekről írnak, hogy pl megőrüléstől való félelem, de most ilyesmi nincs.Egyszerűen csak félek hogy kipurcan a szivem a gyors pulzustól, vagy az emelkedett vérnyomástól, ez az egyetlen parám most már .Ja és még az, hogy akkor is gyakoribbak a rosszulléteim, ha egyedül maradok éjszakára itthon.Félek hogy akkor lesz velem valami, ha senki nincs itthon aki segíthet, most már odakint érzem nagyobb biztonságban magam, ott valaki csak összeszed ha infarktust kapnék.

Már többször hívogattam az ügyeletet is és kicsit elbizonytalanodtam, mert egyik doki például azt mondta, hogy ilyen remegés, szapora pulzus lehet attól is mert nem volt elég pihentető az alvásom (na de nappal is előfordult, ha nem is olyan gyakran).Meg hogy lehetnek ezek a tünetek a vérnyomás emelkedéstől is.

Na most akkor vajon pánik csinálja ezeket vagy a vérnyomás? (vérnyomásra szedek gyógyszereket).

Érdekes, hogy legfurcsábban mindig hajnali 1-4 óra között érzem magam.Felébredek, csak forgolódok, minden bajom van és szinte érzem, ahogy "felmegy a pumpa " bennem!Ez különösen aggaszt, mert állítólag ez veszélyes időszak a szívre.Ilyenkor halnak meg legtöbben :(


2018. jan. 24. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a pánik az elsődleges betegséged. Az okozhat szapora pulzust, és magas vérnyomást.
2018. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok orvos, ezért nem mérvadó a véleményem, de én is a pánikra tippelnék. Ha szervi okot nem találnak az orvosok, akkor érdemes lenne elmenned pszichiáterhez, nagyon jó gyógyszerek vannak már, amik segíthetnek.
2018. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért is nem értem az egészet, mert van hogy egész nyugodnak érzem magam és hirtelen jönnek ezek a tünetek.

Másik érdekes az, hogy ugye fehér köpeny szindrómám is van, orvosnál 180-190 a vérnyomásom simán.Most már nem is mér alacsonyabbat.De érdekes módon ott nem érzek szapora szivverést és remegést, csak azt érzem hogy borzasztóan izgulok, ideges vagyok.Aztán mire hazaérek, magától lemegy 130-ra.

De akkor miért van, hogy máskor meg 150-160 vérnyomásnál úgy legyengülök, meg ver a szivem, hogy menni alig birok.Tehát az a fura, hogy ha vérnyomás okozza ezeket a tüneteket, akkor miért nem érzem mindíg, mikor a vérnyomásom megugrik?Létezhet, hogy a pániktünetek 1-2 évre maguktól elmúlnak, aztán kicsit másabb formában visszajönnek?Amúgy menstruáció előtti kb 1 hétben meg az alatt szaporodnak meg a rosszulléteim.Dehát annak meg mi köze lehet hozzá?

2018. jan. 24. 20:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam régebben pszichiáternél, de nagyon félek az antidepresszánsoktól, mert állítólag eleinte felerősithetik a tüneteket, emelhetik a vérnyomást és ismerek olyanokat, akik borzalmasan elhiztak miatta.Csak frontint merek bevenni ha rosszul vagyok, az átmenetileg segít is, nem érzek tőle mellékhatást.
2018. jan. 24. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!