Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Meg lehet valahogy különböztet...

Meg lehet valahogy különböztetni a magas vérnyomás és a pánikroham miatti rosszullétet? Enyém mitől lehet? 160/100 körülinél hány tensiomint kell bevenni?

Figyelt kérdés

Általában éjjel jön rám, de ritkán megesik nappal is (nagy fáradtság, idegesség esetén), hogy hirtelen a gyomrom környékén szorítást érzek, nagyon gyors lesz a pulzusom (nem mértem még ilyenkor, de elég gyors ahhoz, hogy ne tudjam megszámolni).Remegek, legyengülök, szorongok, ilyenkor néha fázok reszketek, máskor forróságot érzek.A szapora szívverés hirtelen kezdődik, mozgásra rosszabb, kb 1-2 percig tart.Aztán gyorsan el is múlik.

Ha éjszaka van ilyenem, akkor az általában nagyon rossz álom után jelentkezik, olyan álom után, amiben küzdök, nagyon ijesztő, felzaklató számomra.Felkelek és érzem, valami "nem stimmel", aztán ahogy felülök, bumm, beindul a szívem...Ilyenkor általában magas a vérnyomásom, 160/100 körül.Bekapok fél frontint + fél vagy egész tensiomint és akkor hamarosan jobb lesz.Bár a doki nem mondta el, ez mennyire súlyos és konkrétan mitől lehet?

Azt mondta tensiominből kettőt is bevehetek, ügyeletes doki azt mondta 160 -as vérnyomásnál maximum felet.(12.5-ös), bár ő meg sem kérdezte hanyas...

Na szóval, mitől lehet ez? Azért kérdezem, mert kardiológiára csak márciusra van időpontom, halálra aggódom addig magam.Tavaj is télen szenvedtem nagyon, nyáron alig volt panaszom.Dokik össze vissza beszélnek.Egyik azt mondja, 160/100 az nem sok, másik elborzad, hogy hogy lehet ennyi?! Akkor most mit csináljak? Volt már 190 is, dokinál, mert nagyon izgultam.


2017. dec. 26. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Éjszakai pánikrohamod van. Gyógynövényekkel kellene kezelni magad. A vérnyomásod, pulzusod nap közben is mérni kellene. Napi szinten valami testedzést végezz!
2017. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet különböztetni. Pánik esetén csak akkor ugrik ki, de később visszaáll a normálisra. Akinek más miatt magas, annak mindig magas. De ha folyamatosan szorongsz, akkor attól lehet állandóan magas, vagy sűrűn kiugró. 160 körül van a határ a tűrhető és a rossz között. Erre szerintem elég 1 tensiomin, de kettőtől se lesz semmi bajod. Nekem 220-nál adtak 2-t. Hosszú távon ne gyógyszerekkel próbáld lenyomatni a vérnyomásod, hanem keressétek meg az okát. És ha ez a pánik akkor azt kell kezelni.
2017. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mitràlis prolapszusom van.De àllítólag az nem gond.Észrevettem azt is,hogy hormoningadozàsokra felugràl a vérnyomàsom.Érdekes módon este,hajnalban magasabb sokszor.Délelőtt,napközben tehàt kb du.5-ig jó többnyire 120/80 .Kivéve ha valami ràmjön és csillapithatatlan szorongàs,depi uralkodik el rajtam.Ez mensi előtt alatt van àltalàban.Màskor jó.Vagy ahogy mondtam ha néha nagyon kimeritő napom van túlfàradok,ideges vagyok akkor is felmegy.

Életmodomon nem tudok sokat vàltoztatni.Sosem ittam nem cigiztem,kàvét nem iszom.Munkàmból adódóan rengeteget tul sokat is mozgok.Túlsúlyom nincs.Nem eszem sokat abból is próbàlok egészségeset.De ugy érzem ez nem befolyàsolja.Stressz az sajnos van.

2017. dec. 26. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ugyanez van.

Nekem nyáron rosszabb.

Eleve szapora a pulzusom, amire gyógyszert szedek, hajlamos vagyok a kipirulásra, és ilyenkor mindig melegem van és arra gondolok hogy "hu biztos megint magas a vérnyomásom" stb és bepánikolok. A legrosszabb, ha munkahelyen történik. Leplezni jól tudom már, mégis félek hogy észreveszik. Aztán ha hazaloholok és megmérem persze, hogy magas lesz.

Szerintem ez pánikbetegség, ami neked van, kényszerbetegséggel. Ha valaki pánikos akkor túlzottan figyel a testi tüneteire, így a vérnyomására is. Ne akkor mérd, amikor izgulsz, hanem nyugalomban.

Ha nyugalomban normális, akkor nincs baj.

2018. ápr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!