Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mikor fog ez elmulni?

Mikor fog ez elmulni?

Figyelt kérdés

Nagyon megfaztam es a sok slejm letapadt a mellkasomba tehat ha kohogok vagy barmi nem kapok levegot tole mert nem szakad fel

Votunk ugyeleten kaptam antibiotikumot meg legzeskonnyitot de meg semmi valtozas nincsen

Nagyon nehezen kapok levegot

Valami tanacs?


2018. jan. 28. 05:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Köptető. Por, szirup, tabletta, valamelyik.
2018. jan. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ambroxolt szedek 2napja de semmi..
2018. jan. 28. 06:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Fluimucil :D Inhalálás még a javaslatom, pl. Fluimucillal, de hát ehhez kellene gép is.
2018. jan. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egy köptető nem válik be egy-két nap alatt, akkor másikat kell próbálni. Rengeteg féle van, tablettában is, ezek mellé sok folyadékot kell fogyasztani, különben nem lesz hatás. A kanalasokhoz sem árt, pl. van borostyános, nekem az vált be a leginkább. Régebben meg az ACC por, azt eleve vízbe kell önteni.

Plusz tartsd melegen a mellkasod és a hátad, nem elég a sima pulóver, bugyoláld be magad még valami melegbe. És feküdj annyit, amennyit csak tudsz, szintén nagyon melegben. (Gyerekkoromban a falusi nagymamám vastag dunnával takart be mindig, azóta sem volt olyan melegem, és azóta sem gyógyultam meg olyan gyorsan...)

Egyél mézet akár magában, akár teában, gyulladásgátló és köptető hatása is van. Forró (de legalább meleg) teát annyit ihatsz, amennyit csak bírsz.

Gőzölj kamillateával vagy sós vízzel (a legjobb a tengeri só, de ha most épp nincs otthon, akkor mára a sima konyhasó is megteszi), naponta háromszor öt-tíz percig. (Az elején, amikor még nagyon forró a lötty, felváltva lélegezz az orrodon és a szádon. Ha meg már nagyon izzad az arcod pár perc múlva, akkor bújj ki a törölköző alól, töröld le az arcod, fújd ki az orrod, aztán bújj vissza a gőzbe, a törölköző alá.)

Jobbulást. :)

2018. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak az ACC segített.
2018. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közben kórházba kerültem asztmás rohammal
2018. jan. 29. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobbulást neked.
2018. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!