Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Minek a tünetei lehetnek...

Minek a tünetei lehetnek ezek: nehézlégzés, gyomorgörcs, hányinger, szédülés?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltam, vizsgálatok nem mutattak semmit, igyekszem egészséges lenni. Ötletek? Sírva fakadok, napi szinten rám jön akár többször is és órákig tart. Évek óta van, az utóbbi időben súlyosbodott.
2018. jan. 31. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Pánikroham/pánikbetegség ha a vizsgálatok semmi korosat nem mutattak ki.
2018. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem is szédülés, inkább gyengeség (a szédülés az alacsony vérnyomás miatt van). Vérvételen, hasi ultrahangon, tüdő és gerinc röntgenen voltam. Tavaly volt egy két hónapig tartó kétoldali tüdőgyulladásom, de kezeletlenül elmúlt. Kiskoromban asztmától szenvedtem, valamint szorongós, pánikbeteg vagyok, de nem hiszem, hogy összefüggne.
2018. jan. 31. 16:28
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es, igen, pánikbeteg vagyok, de ez nem pánikrohamnak tűnik, általában azután jelentkezik, hogy koffeint viszek be, de néha meg pont az tudja enyhíteni. Az evés, koncentrálás ilyenkor nehezen megy, és mindig félek, hogy elájulok vagy elhányom magam nyilvánosan.
2018. jan. 31. 16:30
 4/10 A kérdező kommentje:
A háziorvosom (összesen egyszer látott 5 percre) felírt valami nyugtatót meg reflux ellenit, de találomra nem szívesen mérgezem magam. Ja és elfelejtettem még említeni tünetnek: "izomgörcs", pl. nehezen megy a pislogás, dolgok megfogása. Ez, meg a hangos légzésem már sokaknak feltűnt.
2018. jan. 31. 16:41
 5/10 anonim ***** válasza:
A koffein miatt van. Így reagál rá a szervezeted. Iktasd ki a mindennapjaidból, mert csak magadnak ártasz vele.
2018. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gyanítom, hogy érzékeny vagyok rá, ettől fájhat a hasam, de pl. a légszomj, gyengeség érzet az hogy jön ide? Sokszor olyan, mintha nem kapnék levegőt, nyomná valami a tüdőmet. Egyébként sajnos muszáj innom teát vagy energiaitalt, mert sokat dolgozom meg tanulok, másképp nem megy (próbáltam már)...
2018. jan. 31. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:
A többi tuneted a vernyomasod miatt van valószínűleg . A kávé felnyomja
2018. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem vagyok orvos.

Ha fizikai rendellenességet nem találnak, akkor ún. pszichoszomatikus a dolog.

A sírás miatt nekem is pánikrohamnak tűnik.

Azonban B-vitamin hiány is okoz ilyet. Még alacsony vérnyomást is. Nem vagy esetleg vérszegény? A hányinger miatt lehet, nem eszel rendesen. :( Csináltass vérképet magnéziumra is. Ami fontos, hogy ne pusztán a patikában kapható vitamint szedd. Kicsit érdemes lehet odafigyelni az étkezésre. Pl. a zöldséget-gyümölcsöt piacon vedd, lehetőleg termelőtől. A gázban érlelt zöldségek-gyümölcsök nagyon sok mindent nem tartalmaznak, amire szükséged lehet. Fontos a sóbevitel is - ne legyen kevés, mert akkor dehidratált leszel, azaz kiszáradsz - és a B-vitamin vízben oldódik ki.

De az igazi és verhetetlen, az a nyers tej. A pasztörizálatlan, piacon termelőtől kapható forralatlan tej. A Louis Pasteur Intézet kezd rájönni erre. Sok olyan mikroorganizmust is elpusztít a pasztörizálás, amire szükségünk lenne nemcsak a valódi tej emésztéséhez, hanem a normális élethez is. (De persze, nem tartható el ez a tej olyan sokáig, mint azt a piaci szereplők szeretnék.) Évek óta iszom, és nagyon szeretem, egy csomó hasonló tünetem, mint a tied egyszerűen eltűnt. Pedig 16 éves koromtól majdnem 40-ig ez volt. Pánikbetegséggel és depresszióval kezeltek - miközben vitaminhiányos és ásványhiányos voltam.

És persze sétálj, kapcsolj ki... :) Az sose árt.

2018. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 HaEv ***** válasza:
Ja, és most látom az energiaitalt! Sürgősen felejtsd el!!!! Ha tényleg igyekszel egészséges lenni, akkor az energiaital az egyik fő ellenséged!
2018. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, pánikbetegség. Kineziológus!
2018. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!