Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Veszélyt jelent, ha már kis...

Veszélyt jelent, ha már kis megerőltetésre is 100 fölé megy a pulzusom?

Figyelt kérdés
A nyugalmi pulzusommal nincsen gond, olyan 75-80 körüli(ébredésnél 60 körül), de már kisebb séta közben is 110-120 körüli, mindjuk ha leülök utána hamar visszaáll a normálisra. Voltam szívultrahangon, Holteren, EKG-n is, de egyik sem mutatott rendellenességet. Pajzsmirigy is rendben volt. Mégis nagyon zavar, hogy bármit csinálok már zakatol a szívem. Orvosom szerint idegrendszeri eredetű lehet a probléma. Szerintetek mitől lehet? vagy veszélyes ez egyáltalán?
2008. okt. 27. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ugyanez a gond, de nekem nem működik rendesen a pajzsmirigyem. Illetve gyógyszerrel rendben van tartva, de a pulzusom ugyanilyen így is. Edzés közben (futás, biciklizés) gyakran felmegy 190- re is, de nem vagyok rosszul tőle. Olyankor egy kicsit lassítok, aztán újra nyomom :-)

Ha van rá lehetőséged, ismételjétek meg a pajzsmirigy vizsgálatot (ami csak egy vérvétel ugye), mert az tud ilyen galibár csinálni.

2008. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez a panaszom volt 2 éve. Nem mutatott ki semmit semmilyen vizsgálat. Ráfogták, hogy idegi alapon. Azt mondták, hogy lehet, hogy pánikbetegség. Mert ugye vmit mondani kell. Elmentem a Gottsegen György Kardiológiai Intézetbe. Az első alkalommal a leletekből megállapította az orvos, hogy magas vérnyomás okozza. És tényleg, mióta szedem a gyógyszert, semmi bajom. Azt javaslom, ne add fel, menj addig, amég nem derül ki valami!
2008. okt. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

szerintem nem jelent veszélyt, egyszerűen azt jelenti, hogy gyenge a szíved.


Érdemes lenne sokat sportolni és akkor megerősödnél:

-túrázás, gyaloglás, futás, aerob sportok jót tennének

2008. okt. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én egyáltalán nem gondolom magasnak azt az értéket. És amúgy azt hallottam hogy az mutatja hogy milyen jól működik a szív hogy megerőltetés után hamar visszaáll az eredeti pulzus. Szóval szerintem nincs emmi gond.
2009. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!