Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 90 fölötti a pulzusom, nem...

90 fölötti a pulzusom, nem csak akkor ha sportolok, hanem átlagosan, mikor nem ér stresszhelyzet, nem mozgok, akkor is. Sőt volt már olyan, hogy 100-at is elérte. Ez szerintetek nagyon magas, és járhat valami problémával?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem, az egy "probléma" okozza. Ki kell deríteni, mi. Először mérd meg, nincs-e hőemelkedésed. Ha nincs, akkor irány a doki (természetesen ha tartósan, nem múló hőemelkedésed van, akkor is!), kivizsgálás. Nálam pajzsmirigyet néztek, nekem is magas. Végül kiderült, hogy minden oké.

Ha minden lelet negatív, akkor sportot ajánlanak, + azt, hogy egyél minél kevesebb zsírt/olajat és sót, valamint ha túlsúlyos vagy, akkor fogyj le.

2011. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem is ilyen magas a nyugalmi pulzusom.még soha nem mondták, hogy probléma lenne, pedig vashiány miatt már ekg-n is voltam. (olyan rosszul vert a szívem miatta)

2011. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Raffi ***** válasza:

Nem magas a vérnyomásod? 90-es nyugalmi állapotú pulzussal nem kellene addig sportolnod, míg ki nem vizsgálják.

Szerintem nagyon nem magas, de nem is normális.

Vagy,- de ne vedd sértésnek- jól számoltad meg? Mert találkoztam már olyannal aki 10mp.- ig mérte a szívverését és aztán hat helyett tízzel szorozta meg.

2011. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szapora szívverésről, tachycardiáról 100/min feletti pulzus esetén beszélünk. Ahogy már előttem is írták láz, túlzott kávéfogyasztás, a gyomor vagy a belek felfúvódása, pajzsmirigy-túlműködés, alacsony vércukorszint, magasvérnyomás betegség, vérszegénység, vagy ebben a melegben az elégtelen folyadék bevitel is okozhat szapora szívverést. EKG-eldönteni, hogy milyen eredetű-pitvari, kamrai ritmus, labor-vérkép, pajzsmirigy funkció, vércukor mérés szükséges. Ezeket alapellátásban a h.o. is elvégzi. Nem mindegy az sem, hogy ritmusos-e ez a szapora szívműködés, vagy sem. Más gyógyszeres kezelés igényelnek ugyanis az arrithmiák, ennek beállítása kardiológus feladata.
2011. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!