Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért izzadok mint az állat?

Miért izzadok mint az állat?

Figyelt kérdés

Vékony voltam mindig is, 10 évesen is és most 35 évesen is.

Nincs olyan Oldspice vagy más izzadásgátló amitől ne izzadnék továbbra is. Ismerőseim nem izzadnak csak sportoláskor, én már 15 fokban is...


2018. febr. 18. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet oka , ha stresszelos, idegeskedos tipus vagy.
2018. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyugodt is..
2018. febr. 18. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet valamilyen hormonprobléma.

Ha menstruációs problémáid is vannak, akkor valószínűbb; bár úgy sejtem, fiú vagy. :)


Szerintem menj el dokihoz, kérj egy labort, legyen benne TSH-vizsgálat is (a pajzsmirigy is tud izzadást okozni); ha meg nincs eredmény, akkor a háziorvos tovább tud küldeni a megfelelő helyre.

2018. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A doki "legyintett" egyet hogy aaa, ne járjak ki a napra...

De lehet valami hogy a vérnyomás kevés és a pulzus szaporább hogy akkor jobban is izzadna az ember?

2018. febr. 20. 13:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Szintén alacsony a vérnyomásom, és magas a pulzusom. De nekem a kardiológus azt mondta, hogy az izzadást nem szívprobléma okozhatja, hanem a pajzsmirigy. És utána kiderült, hogy tényleg pm-alulműködésem van. Hormontabit kaptam, és azóta okés, nem izzadok le öt perc séta után, mint régen, sem "15 fokban", mert kb. én is így voltam.


Ez persze nem jelenti azt, hogy neked is tutira ugyanez a helyzet, de szerintem járj utána. Ha a dokid ennyire lökött, akkor vagy cseréld le egy normálisra, vagy csináltasd meg a labort privátban. Egy TSH-vizsgálat 1500 Ft, ha jól emlékszem, egy aTPO pedig 2000, szóval egyszer ki lehet bírni.

(Ha meg esetleg tényleg valami gond van, akkor be is viheted a leletet a mostani dokidnak, aztán ráboríthatod az asztalt. :D)

2018. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na, ma jöttem az orvostól, hogy "minden rendben", TSH 1,25 volt. (papíron a normál érték 0,4-4,0).

Még ezek voltak rajta:

DIAGNÓZIS: E06.3, E06.5, E22.1, E27.0

2018. márc. 6. 12:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a TSH tényleg jó.

De még milyen vizsgálatok voltak? Pl. aTPO? Prolaktin-szint? Kortizol-szint? Egyéb? Csak mert ezeket elvileg nem lehet hasraütésre "megállapítani":


E06.3 Autoimmun thyreoiditis

E06.5 Egyéb idült pajzsmirigygyulladás

E22.1 Hyperprolactinaemia

E27.0 Egyéb mellékvesekéreg túlműködés

[link]

2018. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
uuuu b*sszus, haldoklom. E27 komolynak hangzik.
2018. márc. 6. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Dehogy haldokolsz, ne ijedj meg túlságosan.

Ezek mind autoimmun betegségek, ill. hormonális problémák.

Komolyan kell venni őket, és ráadásul sajnos a magyar egészségügyben nyújtott "szolgáltatás" többnyire nem is elegendő, tehát előfordulhat, hogy magadnak kell utánajárnod az alternatív gyógymódoknak.

De ehhez legelőször is pontos mérésekre és adatokra van szükség.

Nem reagáltál arra, hogy mit mértek még, miből állapították meg mindezeket; és jó lenne tudni, hogy mit mondtak, hogyan tovább...

2018. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
6 dolog volt a papíron és minden a norma közt, de mondta hogy vesznek még 1x vért és elküldeti BP-re hogy biztos legyen hogy nem hormonális problémák. 10-15 nap múlva tudok válaszolni csak...
2018. márc. 7. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!