Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy bio boltban megmérettem a...

Egy bio boltban megmérettem a nyál ph értékét és nekem 6,7 lett étkezés és kávé fogyasztás után 1 órával, és azt mondta ott aki megmérte hogy ez enyhén savas állapot! Szerintetek normális a 6,7 ph értéke a nyálamnak?

Figyelt kérdés
30 év körüli fiatalember vagyok és az utobbi időben a médiában elég sokat hallottam hogy nagy jelentősége van a sav-bázis egyensulynak a szervezetben és hogy erre nagyon oda kell figyelni!Az üzletekben kapható füredi ionos víz amit ajánlottak nekem az segíthet?
2010. jún. 8. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális a nyál nem lehet lúgos hisz akkor az emésztést nem tudná indítani.Nem tudom miért van ez a savhisztéria. A gyomorban savas pH-nak kell lennie az emésztés miatt a Krebs ciklus savas atól kapnak a sejtek tápanyagot az izzadság bőrvédelmét a vajsav látja el a női tejsavas közeg is védelmet szolgál. Sav nélkül nincs normális élet a szervezet egyes helyein savnak kell lennie.
2010. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az nem enyhén savas, gyakorlatileg semlegesnek tekinthető, mivel az ilyen boltokban használt mérők pontatlanok, akár 0,5-1 értéket is tévedhetnek indikátortól függően.

Másrészt egyáltalán nem kell odafigyelni. A szevrezetnek saját puffer és egyéb rendszerei vannak a pH beállítására. Század(!) pontossággal képes szabályozni egyes helyeken a pH-t, az ég világon semmi szüksége ilyen kamu pH szabályzó löttyökre, mert fényévekkel precízebb rendszer. Csak az kell neki, hogy egészségesen táplálkozz, és akkor tuti, hogy a puffer rendszer se használja föl a tartalékokat, amik a működéséhez kellenek.

Másrészt, amint az egyensúly eltolódik jön a mentő, az ugyanis élettel összeegyeztethetetlen. Rosszabb esetben az illető meg is hal. Szóval a sav-bázis egyensúly nem vándorolgat csak úgy el.

2010. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

már a kérdés elején tudtam, hogy rád akartak sózni valamit :D


nem mellesleg, ha figyeltél volna kémián tudnád, hogy 6,7 az gyakorlatilag semleges pH, ahogy fentebb írták ...;)

2010. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A bioboltokban mindenek "savasat" mérnek és már ajánlják is a "csodaszert", hogy nehogy úgy menj ki a boltból, hogy nem hagysz ott egy kis lóvét...


A médiában és magazinokban az egész savasítás-lúgosítás BAROMSÁG! Ha jobban megfigyeled, ugyanazokon a helyeken (Fókusz, Aktív, Nők lapja, Story stb.) találkozhatsz ezzel a témával, ahol pár éve még azt írták, hogy kísértetek és átkok okozzák a betegségeket, csak ekkora sületlenséget már kevesen vesznek be, ezért átváltottak az ÁLTUDOMÁNYOS témákra, mert így még mindig jól lehet keresni.


A fentiek már leírták, hogy a szervezetben a sav-bázis egyensúly az egyik legszűkebben szabályozott paraméter, étkezéssel lehetetlen megváltoztatni a pufferrendszerek miatt (mellesleg, nem is kell megváltoztatni, mert pár tizedes pH eltérés bármelyik irányba már halálos lehet).

Ha érdekel a téma, akkor könyvtárból vegyél ki egy élettannal vagy biokémiával foglalkozó könyvet és abból tájékozódj, ne pedig a szennylapokból és TV-ből, ahol két "celeb" csöcsmutogatás közé beszúrnak egy "lúgosítsunk" témát...

2010. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig a nyál pH-jából a test állapotára nem lehet következtetni, mert a baktériumok erjesztik a szájüregben a cukrokat és így savasabb lesz a pH (ebben a dologban az Orbit-reklámnak igaza van). És a szénsavas italok és egyes ételek (pl. savanyúság) is leviszik a pH-t a szájban,de ismétlem, hogy ennek semmi köze nincs a szervezet pH-jához.


Amúgy pH-t csak ARTÉRIÁS VÉRBŐL lehet megbízhatóan mérni. Aki máshonnan akarja mérni, az hazudik és fingja sincs az egészhez!

2010. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez egy baromság:) Nehogy elhidd már...

Amúgy is kiakadok ezeken a savasítós lúgosítós baromságokon:D Tök nyilvánvaló, hogy csak üzlet.

Ahogy már írták, a szervezetednek van puffer rendszere, elintézi.

2010. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6,7 gyakorlatilag semleges... Az esővíz PH-ja is 6 körül van ha ez megnyugtat.:D
2010. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!