Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért füstöl a VW PASSAT 1.9...

Miért füstöl a VW PASSAT 1.9 PD TDI 2003-as, mikor olajat sem fogyaszt és az uzemanyag fogyasztás is normális?

Figyelt kérdés

1.9 Passatom van 2003-as évjárat 96KW-os motorral es a gondom a kovetkezö: ki volt szakadva a kipufogo flexibilis darabja, es mikor javitottuk meg (van apumnak szervize) le kellet szerelni a szivo torkot is, és eszre vettük hogy vastag a lerakodás a szivo torokban, ezzel egyidöben vezérmu szijat, feszitö csapágyakat és vizpompát is cseréltunk, és a vezérmü szij fel szerelésekor hallszodott hogy a szelepek nem zárnak es sistereg a kompreszion, ezert ugy döntöttunk hogy le szereljuk a hengerfejet, és be csiszoljuk a szelepeket és egyben szelep szár tömitést is cserélünk, de a le szereléskor kiderült hogy kell szelep megvezetöt is cserélni, és a porlasztoknak a felfekvésén mély be marrások vannak, amiket egy szak szervizben meg is oldottak a hengerfej sik küszürlüléssel eggyüt, a szelepeket, es a szelepmegvezetöket, szeleptomitesekkel egyutt ki cseréltek, és az összeszerelés után nagyon fustöl a motor, ugy alapjáratban mint huzatasban. Tesztet is csináltunk es azt mutatta ki , hogy az egyik porlaszto hibas a befecskendezésnél, amit ki is cseréltünk, de továbbra is ugy füstöl, ezután még egyszer le szereltem az EGR szelepet mert arra gyanakodtam nem mukodik normálisan, ki pucoltam, le ellenöriztem a mukodését ami normális, de csak ugy füstol. Megjegyzem van menet kozben mikor megugorja magát az auto és nem füstöl a következö inditásig, normális haladáskor, de van mikor ugy fustol, hogy nem jon kozel senki hozzam kozel , mert valoságos köd lesz a füsttöl.

Az olajat nem fogyassza, kb 5000 kilométer alatt 0,5 Liter, uzemanyag sem fogy több mint amennyi atlagosan (varos kozott 7,5 , hosszuban 6 korül, de a klima muködik mikor a motor is).

A legutolso dolog amire gyanakodom az EGR vezértö mágnesszelep. Lehet ez az okozoja? Vagy mi lehet az oka?


2010. okt. 22. 20:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
FEhéret füstöl?
2010. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
az az oka, h dízel
2010. okt. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A fust inkabb feher, de azert mert dizel nem kell ugy fustoljon , hogy senki nem k0zelit hozzám, mivel ugy füstöl mint egy régi Rába, nem mind egy euro 3-as gépkocsi. Mivel mas autokat is nezek az uton ennyire csak ritkán füstöl egy egy auto.
2010. okt. 23. 08:00
 4/17 lodarazs ***** válasza:
100%
Hf visszaszerelésnél adtatok alapbeállítást a PD elemeknek? Egr-től nem lehet. Ha jól értem, mielőtt hozzányúltatok nem füstölt, tehát azoknál a részeknél kell keresni a hibát, amiket megbontottatok. A hf-ben lévő vezetékköteget is érdemes átnézni. Ha nem megfelelő olajjal volt használva, akkor az az olaj megeheti a vezetéket is, esetleg a vezetékköteg szakszerűt kiszerelése miatt is történhet kontakthiba.
2010. okt. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor füstölt fehéret a sima TDI Passat, mikor a turbo kezdte feladni az életért való küzdelmet...
2010. okt. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az ossze szerelesnel termeszetesen etka program szerint be allitottuk a porlasztokat.

Olvastam a neten, hogy van akinel megoldodott az EGR kipucolasaval, de nalam nem valt be. Ma szetszedtem az elektromos EGR vezérlö szelepet, es a levegö mérö szenzort, mert az is olvastam hogy lehet a gond de minden normalisnak tartottam, kivéve a levego mérö szenzoron a sok koszt amit le is takaritottam.

Esetleg ha valaki ismerosotok járt igy akkor irjátok meg azt is.

2010. okt. 23. 13:28
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
A fehér füst általában arra utal, hogy hengerfejtömítés kipurcant, vagy gátrepedéses is lehet.
2010. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
a hengerfej sikkuszurulve volt es a gatrepedes is le volt elenorizve, es nem volt.
2010. okt. 23. 18:52
 9/17 A kérdező kommentje:
kaptam egy filmet hasonloan fustolo volkswagenrol, igaz ez polo de a sustoles ugyanaz.: http://www.youtube.com/watch?v=4Wz6HpszfuU
2010. okt. 24. 17:43
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
nem porlaszt rendesen, vagy nem mükszenek rendesen a hengerek, ez égetlen üzemanyag 1 az egyben.
2010. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!