Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A kék fény csak a szembe...

A kék fény csak a szembe jutva csökkenti a melatonin szintet, vagy ha a bőrre jut ez a fény, akkor is csökken a szint?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy a kék fény csökkenti a melatonin szintet, ezért van az, hogy aki számítógépezik, tévézik lefekvés előtt, az nehezen alszik el. És ezért van narancssárga szemüvege pl a programozóknak. Akkor a bőrön keresztül nem tudja befolyásolni a kék fény? Elég egy narancssárga üveges szemüveg, vagy ezek spéci lencsék? Az éjjeli világítós óra is árt, ha kékek a számok?

2018. febr. 22. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Áltudomány. Nyáron is mindenki nehezen alszik el, mert 15 órán át ott a derült kék ég ?
2018. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom, hogy miota a legtobb telefonon meg laptopon van ejszakai mod, aminel a kijelzo kicsit pirosas arnyalatot vesz fel, azota a szemem nem farad el annyira ha sotetben nezem. Hogy ez kihat-e az alvasra nem tudom...
2018. febr. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bizonyított tény a melatonin csökkenése kék fény hatására... Nyáron lefekvés előtt 1-1,5 órával már sötétben van az ember normálisan. Most azt olvastam, hogy a szemben lévő receptorok érzékelik a kék fényt, és ez indítja be az agyban a melatonin csökkenést. Tehát nem befolyásolja a bőrön keresztül.
2018. febr. 23. 14:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 a fényt nem az ég árasztja, hanem a nap... az meg ugye nem kék...


Én a kékfény szűrőt szoktam bekapcsolni telefonon is, laptopon is, 20:00 után, azaz be van állítva, hogy automatikusan bekapcsoljon

2018. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Előző

A Nap lehet, hogy sárgás-fehér, de az ég éppenhogy egy sárga szűrőként működik, ezért a kék jut át. Jó reggelt.

2018. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt nem értem, hogy jött ki a kék fény a sárga szűrésből, de nem is számít, hiszen nem a napfény a lényeg, hanem a lefekvés előtti monitorozás, tévézés. Én világosban nem is szoktam lefeküdni, tehát mindegy, hogy nyár van, vagy tél. Nyáron este fél 10-kor már azért nem süt a nap, 11-kor már volna elég melatonin, ha nem tévéznénk.
2018. febr. 27. 23:00
 7/8 anonim ***** válasza:
De hogy néz már ki?! A fehér olyan, mint a lejárt margarin teteje. Amúgy felhős időben is kék többnyire. Na meg mikor melegfehér? Naponta kb. 2xfél óráig. Utána sötét van. Max. a Hold világít, ami gondolom túl gyenge fény ahhoz, hogy szóródjon, szűrődjön, ezért melegfehér, ha közvetlenül világít, de ha felhős az éjszaka, kék lesz a hó. A színhőmérséklet többnyire 5000-27000K közt változik, és 5900K szűrés nélkül. [link] Mondjuk értelmes leírást nem találtam a teliholdról, de nyilván NEM világítja meg a Nap, hisz eltakarja a Föld. Csak a légkörön keresztül juthat rá fény, és mivel a másik oldalon nappal van, csak a vörös jut el addig, ezért melegfehér a közvetlen Holdsugár. Szóval inkább a fényerőt kéne csökkenteni éccaka, ha a természetet akarjuk utánozni.
2018. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én pl. infralámpával fűtöm magam, és hiába melegfehér, és hiába világít a monitoromra is. Nem tudok aludni a fényben...
2018. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!