Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depresszió kezelése hogyan?...

Depresszió kezelése hogyan? Huszonévesként lelki beteg vagyok

Figyelt kérdés
Huszonévesen már súlyos depresszióval küzdök (F3200 a diagnózisom) és teljesen ki vagyok merülve emiatt. A halálomat terveztem sokáig, temetésemen gondolkodtam hogy vörös rózsa legyen és a koporsóm ébenfából készüljön stb. Zenéket kerestem a temetésemre. Úgy éreztem családom is megkönnyebbülne ha meghalnák. Volt már öngyilkossági kísérletem. Bevettem egyszerre hat szem advil ultrat de szerencsére nem lett bajom már megbántam dokimnak meg megígértem h. soha többet nem teszek ilyet.Aztán nem tudtam felkelni az ágyból, kimozdulni itthonról. Munkámat szerencsére elvégeztem de csak ímmel ámmal mert nem volt kedvem ahhoz nagyon. Ismerőseim mondták hogy ki vagyok borulva meg ideges vagyok. Néha remegek az izgatottságtól. Étvágyam megnőtt, alvásom lecsökkent így nem élet az élet. Így elmentem egy szakorvoshoz aki egyből levette hogy előjött a régi depresszióm. Felírt egy ultra erős gyógyszert escitil a (azt hiszem eszcitalpran a hatóanyaga ha fontos) és már szedem pár hete. Orvosom azt mondja fontos hogy szedjem napi 10 mg-t és használ is. DE! Úgy érzem fiatal vagyok én ezekhez az erős gyógyszerekhez a másik hogy van kellemetlen mellékhatása mint pl: fáradtság ami nem tetszik nekem. Milyen más kezelési alternatíva van a gyógyszereken kívül? Pszichoterápiára járok azonban sajnos az anyagi lehetőségeim elég korlátozottak és a magyar EÜ. helyzete se rózsás így nem megfelelő az ingyenes pszichoterápiás ellátás szerintem! :(

2018. febr. 28. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Az Escitilt én is szedtem, egyántalán nem ultra erős:D egyszerű mezei SSRI antidepresszáns. Ha ilyen szarul érzed magad,akkor jobb ha szeded hátha segít. Nekem tavaly segített.. Itt vidéken nálunk még pszichoterápia sincs már mert elment a pszichológus máshova dolgozni új meg nincsen, a pszichiáter meg havonta fogad 1x 2x és csókolom. Úgyhogy ne rinyálj, szedd be a gyógyszert és örülj hogy rendesen kezelnek:) Ha nem érzed magad jobban tőle akkor vagy kérsz másikat vagy hagyd a fenébe..
2018. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A pajzsmirigyhormonokat is megvizsgálták ? Egyébként meg kibabrálnál a családoddal, ha ébenfából kérnéd a koporsót, mert eléggé áros a dolog, ráadásul kemény és törékeny fa, tehát az asztalos igencsak megkérné az árát.
2018. febr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezdő lépésnek mondjuk válogasd meg, hogy milyen műsorokat nézel. Engem az önsegítő videók elindítottak egy úton, és azóta drasztikusan megváltozott a lelki állóképességem. Persze elég rögös út volt, de minden út egy első lépéssel kezdődik. Nyitottságot senki sem adhat neked, azt csakis magad tudod magadban felkelteni. Halgass, olvsass pl. Popper Pétert vagy Feldmárt. Én például ezzel kezdtem... De ez csak az _én_ első lépésem volt.
2018. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szedd a gyógyszert, mert szükséged van rá. ez teszi lehetővé, hogy éljél, nem? Fogadni mernék, hogy nem te találtad ki, hogy fiatal vagy még ehhez, hanem valami károgó vénasszony. A depressziónak nincs köze az idős korhoz, sőt, elég gyakori fiatal korban. A mellékhatás elmúlhat, már ha egyáltalán a gyógyszer mellékhatása és nem a betegség tünete a fáradtság.
2018. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
A gyógyszer nem megoldás. Szexelni kell gátlások nélkül!
2018. febr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!