Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fehér köpeny szindrómás,...

Fehér köpeny szindrómás, pánikos beteg hogy merjen elmenni kardiológiai vizsgálatra?

Figyelt kérdés
A vérnyomásom ingadozó, azonban itthon, munkahelyen, tehát megszokott, nyugodt környezetben többnyire normális határokon belül mozog.Azonban orvosnál rendkívül magasra felmegy, akár 190-re is.Másodpercek alatt és addig ott is marad, amíg ki nem lépek a rendelőből!Amint megszabadultam, visszaáll a normális tartománybe.Olyankor nem érzem különösebben rosszul magam, izgalmat érzek és talán kicsit melegem van, feszült vagyok, menekülhetnékem van.Régebben voltam soká pánikbeteg.Most már nem vagyok, bár vannak ritkán pánikszerű rohamaim.Épp ezek miatt küldtek kardiológiára, meg van egy kis mitrális prolapszusom, azt is ellenőrizni kell néha.Holnap megyek, de már most izgulok, parázok, méghozzá attól hogy mi lesz, ha ott is felugrik a vérnyomásom? Ultrahang s terheléses ekg-ról lenne szó.Voltam már ilyeneken, tudom hogy nem vészes, de nem tudom legyőzni a félelmem.Ha ott túl magas lesz a vérnyomásom, az nagyon veszélyes, ha izgalom miatt igy kiugrik 1-2 órára a vérnyomás? Hogy fogják tudni így megcsinálni a terheléses vizsgálatom? Ha 160-190-es vérnyomással még futnom vagy bicikliznem kell nem kapok szivrohamot?Már maga a várakozás alatt nagyon fel tud menni bennem az "ideg".Nem egyszer előfordult, hogy orvosi váróból hazamenekültem mert nem bírtam ottmaradni.Egyedül kell mennem.Vegyek be előtte egy frontint? Szóval így el merjek menni egyáltalán nem túl kockázatos nekem? Amúgy 43 éves, ezeket leszámítva egészséges nő vagyok.
2018. márc. 4. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, vegyél be előtte 1-2 frontint, és MINDENKÉPPEN mondd el az orvosnak amiket leírtál. Nem hülyék, tudják mi ez, és figyelembe fogják venni. Ha csak a kórházban/orvosnál ugrik ki a vérnyomásod, kérhetsz 24 órás mérést is. Rád tesznek egy kis mérőt, ami rögzíti a v.nyomásodat a nap többi részében is. Vonnak egy átlagot, elosztják kettővel, és meg is van az eredmény.:)
2018. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Volt rajtam egész napos mérő, de azt is végigparáztam.Nagyon szorongtam aznap is, ha magamnak mérem a vérnyomásom is izgulok hogy magas lesz, valami fóbiám van a vérnyomás mérőtől.Egésznapos mérőn is nagyon magas értékek vannak általában, orvos csak nézet...Nem is nagyon vette figyelembe, azzal foglalkozott inkább, amiket itthon mérek magamnak és írom a füzetbe minden nap, az elég jó.Ott sokszor egész alacsony.
2018. márc. 4. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:
1. és eddig egyetlen válaszoló vagyok. Nekem is van ilyen, talán nem annyira durván, mint neked. Párszor megmértem itthon, nyugiban, és jó volt. Az orvos tudja a vérnyomásmérő-fóbiámat, így szerintem elosztja kettővel az eredményt, és kb annyi a reális.
2018. márc. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így vagyok ezzel, rajtam is volt 24 órás vérnyomásmérő, viszont érdekes módon ott kiderült, hogy tök normális a vérnyomásom, sőt még néha alacsony is volt. Viszont, ha a háziorvosnőm méri, akkor mindig nagyon izgulok és magas lesz, utána láncreakció, mert lefektet és hosszan hallgatózik fonendoszkóppal a szívem felett, amitől még jobban száguldani kezd a szívem, mert valahol, nem tudom miért, de nagyon szeretem, ha hallgatják a szívemet. Te budapesti vagy? Szívesen beszélgetnék erről, hogy lehetne legyőzni, esetleg megmérhetnénk egymás vérnyomását meg meghallgathatnánk egymás szívét. :)

2018. ápr. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!