Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki használ füldugót, teljesen...

Aki használ füldugót, teljesen kiiktatja vele a hangokat, sikerül?

Figyelt kérdés
Vettem pár csomaggal, ki is próbáltam és hallom a zajokat. Én nem rakom be rendesen vagy nem tudom. Ha az ujjamat rajtahagyom a füldugón és nyomom, na akkor valóban semmit nem hallom.
2018. márc. 8. 04:12
 1/10 A kérdező kommentje:
*hallok
2018. márc. 8. 04:13
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi értelme ezeknek, ha mindent ugyanúgy hall az ember , patikában vettem, szilikonos.
2018. márc. 8. 04:19
 3/10 TR75 ***** válasza:
100%

Nem iktat ki minden hangot, de erősen tompít. Amiket jobban átenged, azok a dübörgő, mély hangok, mert azokat a csontok is jobban közvetítik (a füldugó a levegőből érkező hanghullámokat tudja csak megszűrni), illetve nagyjából a beszédhangokat (biztonsági okokból).

Ha a használati utasításnak megfelelően helyezed el a hallójáratban, sokat tompít, de teljes csendet nem lehet velük elérni. Még az aktív zajkioltó fülvédőkkel sem.

2018. márc. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én évek óta használok fülldugót a 3M es szivacsost,

Egyrészt mert zajos környezetben gyökerek között élek akik zajonganak, másrészt mertt éjjel dolgozom és nappal alszom.


Nekem bevállt,

ha jól rakod be akkor nem ébredsz fell semmilyen zajra, max ha pedárdát robbantanak meletted.

A jó berakást gyakorolni kell, példáula szivacsost össze kell nyomini vékonyabbra és ugy kell betolnia füllbe, ahol aztán újra felveszi eredeti alakját és akkor müködik jól, vagyis semmit nem fogsz hallani alvás közben.

Ha ébren vagy és direkt "fülelsz" akkor halkan hallani fogod a hangosabb zajokat, de alvás közben nem ébredsz fel rá, ha jól raktad be a fülldugókat.

2018. márc. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy ha jól rakod be, nem ébredsz fel semmilyen zajra. Simán meghallani az ébresztőt, sőt ha kopognak a szobaajtón, azt is. A 3M-en rajta van, hány decibelt tompít, hát az elég messze áll a csendtől.
2018. márc. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem iktatja ki egyik sem teljesen, nyugi :)
2018. márc. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Győzöm keresgélni, mert kipattant a fülemből :D alvás közben. Gyönyörű.
2018. márc. 8. 18:32
 8/10 TR75 ***** válasza:
Ha alvás közben kiesik a füledből, akkor az azt jelenti, hogy nem volt jól benyomva. Tehát gyengén szigetel. Ebben is gyakorlat teszi a mestert :-)
2018. márc. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

Akkor gagyit vettél :)


Az enyém Svájcból van, sosem esik ki, és brutál jól hangszigetel :)

2018. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem a 100 forintos 3M es van


Mondom évek óta használom


és faszán tudok aludni vele


kb 3 hetente cserélem, csak nagy hanghatásra ébredsz fel

Elméletileg felébtedsz az ébresztő órára, de én nem ébredek fel rá, így ha tudom hogy kellnem kell akkor nem szoktam azzal aludni, vagy ha felébtredek, kiveszem a dugót hogy az ébresztést meghaljam, és ilyenkor csak az alvás első pár órájában alszom fülldúgóval.


Nekem bevállt.

De az tuti hogy ha nem jól rakod be nem használ:)

2018. márc. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!