Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A napokban nagyon gyengének,...

A napokban nagyon gyengének, kimerültnek érzem magam. Ezzel ti is így vagytok? Mit csináljak, hogy ne legyek ilyen fáradt?

Figyelt kérdés
mi az oka a fáradtságnak? lehet a stressz, a tavaszi fáradtság, időjárás változás? vagy felborult a bioritmusom? 3 hete kezdtem új munkát... 4 műszakban.. hol délutános, hol délelőttös, hol pedig éjszakás vagyok.... illetve elég stresszes is vagyok... mit csináljak ,hogy ne legyek ilyen fáradt? milyen vitaminokat szedjek? vagy változtassak az étrendemen?

2018. márc. 24. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Az elmúlt napokban én is kicsit levertebb voltam, részben az időjárás miatt, részben egy kis stressz miatt (előadást kellett tartanom a munkahelyemen, ráadásul angolul).


A te esetedben viszont a váltott műszak lehet a fő ok. Ez mindenképpen megterheli a szervezetet, de ha ilyen munkát kaptál, vagy esetleg a kedvenc szakmád, élethivatásod ezzel jár, akkor ez van. Nézz körül az interneten, hogy milyen tippeket tudnak adni, akik hasonló cipőben járnak.


Vitaminból ami igazán kritikus, az a D-vitamin. Sajnos a mérsékelt égövön élők, ha nem szedik külön, télen nagy valószínűséggel D-vitamin hiányosak lesznek. Itt van leírva, hogy mennyi kell: [link] Bár azt írja, hogy patikában olcsóbb, én a Tesco-ban tudtam venni annyiért, ami a cikk is ír (kb. heti 100 Ft a javasolt adag, 3000 Ft volt a doboznyi). Ettől persze nem feltétlen lesz jobb a közérzeted, de ritkábban leszel beteg.


Közérzetjavításra elsősorban a lassan megérkező tavasz, minél jobb minőségű alvás, a lehetőségekhez mérten rendszeresség bevezetése használ szerintem, de tényleg nézz utána, biztos találsz tippeket.

2018. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát nem a kedvenc munkám, és nem ez a szakmám, de azért csinálom, mert szeretnék továbbtanulni és ahhoz pénz kell.. és mivel itt jól keresek szeretném megtartani másfél évig..

egy fontos infót kihagytam.. 4 műszakos meló mellett esti OKJ-s képzésen tanulok... ez is stresszel jár, főleg, hogy emellett még emelt biosz és emelt magyar érettségire is készülök és még nyelvet is kell tanulnom...

2018. márc. 24. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!