Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Plazmaadásaim óta elég furcsán...

Plazmaadásaim óta elég furcsán és gyengének érzem magam a mindennapokban, lehet hosszútávon következménye?

Figyelt kérdés
Amikor elkezdtem adni , még az első 3 alkalommal semmit nem éreztem. Aztán jöttek ilyen apróságnak tűnő dolgok: Fáradékonyabb vagyok, fáradtabb, nincs kedvem semmihez. Mostanában viszont már olyan mintha néha nem is én lennék... Nehezen tudom megfogalmazni, de mintha egy másik emberré váltam volna és az alapvető szokásaim, azokat a dolgokat amiket szerettem, most egyáltalán nem. Nem lehet hogy valamit ilyenkor elvesznek, amit konkrétan nem írnak le, de valami nem pótolhatót...mert ugye azt mondják hogy a plazma mindig újratermelődik, tehát veszéllyel sem jár...Mit gondoltok erről? Egy orvos ismerősünk pl. olyat is mondott, hogy összefüggésbe hozták a leukémiával, csak erről nem igazán beszélnek... Nem tudom mennyi igazság tartalma lehet, de azért mindenesetre van bennem némi félelem.

2017. nov. 7. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
A rendszeres plazmaadás kimeríti a szervezetedet - aztán hogy ez mennyire rendeződik magától ha abbahagyod... Nem hiszem, hogy némi vitaminnal ez palírozható.
2017. nov. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

"Nehezen tudom megfogalmazni, de mintha egy másik emberré váltam volna és az alapvető szokásaim, azokat a dolgokat amiket szerettem, most egyáltalán nem. Nem lehet hogy valamit ilyenkor elvesznek, amit konkrétan nem írnak le, de valami nem pótolhatót..."


Na most leleplezted a nagy összeesküvést, kiszívja a gép a lelked és eladják az ördögnek :D

Most komolyan, hogy sikerült ezt összehoznod a plazmaadással? :)

Itt a tél a nyakunkon, az ember fáradékonyabb, kevesebb vitamint visz be, kezdődik a jó kis D-vitamin hiány ami pont ilyen tüneteket produkál. Erről nem beszélt az orvos ismerősöd?

Én egy évig adtam plazmát heti rendszerességgel és soha nem találkoztam az általad leírt tünetekkel, sőt, semmilyennel, pedig edzettem is mellette és sokszor izomlázzal mentem oda. Szóval a hiba a te gépedben van.

Nem azt mondom, hogy nem lehet hosszú távon negatív hatása, mert előfordulhat, de az pont nem 3 alkalom után fog kijönni.

2017. nov. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Az ilyen fillérbaszók szerintem a fél veséjüket is simán eladnák, ha valahol kapnának érte pár petákot.
2017. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Borzasztó hogy mennyi negatív kommenttel találkozok szinte minden témában, bár valószínű ezek ugyanazon, beteges, unatkozó felhasználók. Amint írtam is, 3 alkalom után volt némi tünet, de ez egyre fokozódott és nemrégiben kezdtem érezni hogy valami nagyon nincs rendben, a személyiségemet tekintve. Meg lehet a válaszodat szebben is fogalmazni ám! Az értelmes válaszolóknak pedig köszönöm szépen. Igen, azt is tudom hogy itt a tél, meg azt is hogy eddig egyik évszak sem volt hatással a pörgős, állandóan betegségektől mentes szervezetemre :)
2017. nov. 7. 21:06
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Nézd, harmadik olvasatra sem tudom kivenni, hogy most szerinted én is bunkó voltam-e vagy nem, de nem is lényeges. Csak vicceltem, nyilván :)


Ahogy kivehetted soraimból, nekem egy év alatt semmilyen negatív tünetem nem volt a plazmaadástól. Pláne nem lelki, ugyanis amit te leírtál tünetekként, inkább utal enyhe depresszióra, mint fizikai problémára.

Soha, egy megfázásom nem volt annyi idő alatt, egyszer plazmaadás után három órával vertem le egy másfél órás dombfutást a futópadon és meg sem kottyant.

Szóval vicc vagy vicc nélkül is az a válaszom, hogy nem okozhat maga a plazmaadás ilyen tüneteket.

Ha nálad mégis, akkor valami más betegség bujkál a háttérben.

2017. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem, akárhogy olvasom, fenntartom, ezek 100%-ban depressziós tünetek. Máshol keresd a baj forrását.
2017. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Kedves Kérdező, én orvosként szívesen adok vért, de a büdös életben nem adnék plazmát... ja nincs mellékhatása papíron, de nekem azt ne merje mondani bárki, hogy a gyakori plazmaferezis egészséges. Ráadásul ilyet abszolút nonprofit alapon kellene csinálni, nem pedig anyagi haszonért. Kérdésedre a válasz ez valami hiánybetegségnek tűnik. Pl vashiánynak.
2017. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A bunkóságot nem rád értettem, hanem az utánad szóló rendkívül alpári kommentelőnek.

Nem hinném hogy depressziós lennék, elvégre semmi okom nincs rá , rendszeresen sportolok, itthon is minden ok. , a suliban is , szóval hiányérzetem az nincs, és csak azóta tapasztalom ezeket, mióta adok plazmát.


Külön köszönöm a válaszát és az őszinteségét doki! Próbálkozom a hiányt pótolni egy ideig, de ha nem megy, abbahagyom. Az egészségem fontosabb, még ha szeretnék is segíteni másokon (ugyanis nem mindenki csak a pénzért csinálja) .

2017. nov. 8. 23:35
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha segíteni akarsz adj vért, de ne most hanem majd amikor jól érzed magad. Vért adni sokkal hasznosabb, mint plazmát, ráadásul a vérellátó tényleg a betegekért van nem pedig a haszonért és a donor egészsége is érdeklik őket. Egyébként egy véradással három emberen is tudsz segíteni, mert egy egység vérből három vérkészítményt csinálnak, vörösvértest koncentrátumot, vérlemezke koncentrátumot, és frissfagyasztott plazmát. Plazmát itt is adsz de itt egyrészt nem engednek túl gyakran vért adni, másrészt amit levesznek azt nem keringetik meg egy feretizáló gépben, tehát a mellékhatások kimerülnek némi vérvesztésben.
2017. nov. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xxxcsillag ***** válasza:
66%
A Fiam tanácsaim ellenére, rendszeres plazma adó volt.Nem régen leukémiát diagnosztizáltak Nála.Ha rám hallgatsz, azonnal abba hagyod, mig nem késő Neked is.Nem véletlenül érzed magad szarul, üzen a szervezeted, hogy nem tesz jót Neked,Miért nem hallgatsz a belső hangra!!!!
2017. nov. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!