Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ugye ez nem lehet tüdőgyulladás?

Ugye ez nem lehet tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés

Egy hete elkezdett fájni a torkom,hőemelkedésem volt két napig és utána egy hétig maradt az orrfújás és a köhögés. Nagyon erősen köhögtem és ma reggel elkezdett fájni a hátam közepe feletti rész

Mindkét oldalon,nem vészes csak akkor érzem főként ha fekszem

Köhögésem is kezd javulni,de most nagyon megijedtem mert négy nap múlva utazom el és nem lehetek beteg😅

Esetleg az erős köhögéstől megfájdulhat a hát?

Mellkasfájdalom nem volt



2018. márc. 24. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egyszer volt ilyen, torokfájás, aztán köhögés, aztán már majdnem elmúlt, mikor egy ponton megfájdult a hátam. Bizonyos mozdulatoktól úgy megsajdult, hogy nem kaptam levegőt. Egy fél napig feküdtem a szoba padlóján itthon egyedül, mert járás közben megfájdult, gyorsan lefeküdtem a földre, de ha felkelni próbáltam, levegőt se kaptam hirtelen, így a telefonig se tudtam eljutni.


Pár nap után orvoshoz mentem, megvizsgált, és azt mondta, hogy valószínűleg izomhúzódás és pihentessem tovább, szépen el is múlt pár nap alatt.

2018. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a hátamra vehetek be fájdalomcsillapítót? Mondjuk algopyrint? Tényleg rendbe kéne szednem magam négy nap alatt és fogalmam sincs mit kéne csinálnom
2018. márc. 24. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Vehetsz be fajdalomcsillapitot, viszont az csak tuneti kezelesnek minosul.

Laz, hoemelkedes, izomfajdalom van?

Kohogesed szaraz vagy hurutos? Ha hurutos milyen szinu a kopet?

Levegot mennyire kapsz?


Nagynenem karacsonykor kapott tudogyulladast, szegeny a konyhaig sem tudott kimenni, annyira nem kapott levegot, fajt mindene, de laza nem volt. Az elso 2 hetben nem ment dokihoz, aztan kesobb akkor ment, amikor sulyosbodtak a tunetei.


Anyukam parja pedig 1 honapja labon hordott ki egy tudogyuszit (bar o mar szivinfarktust is, igazi kemeny parasztember, aki sose latott orvost), kesobb ot is meginvitaltak egy 3 napos infuziokurara, mert valami hatramaradt a tudejen.

Ok mindketten 50 felettiek, te gondolom fiatalabb vagy erosebb immunrendszerrel.

Ugy erzed, hogy kikuraltad magad? Egyaltalan betegnek erzed magad? :)

Ha igen es nem a valasz, akkor igy latatlanban azt gondolnam, hogy nincs tudogyuszid :).


Nekem regebben volt: sarga/zold kopeturites, altalanos fajdalom a testemben (foleg a hatamban es a vallamban levo izmok sajogtak), lazerzet, de nekem nem volt lazam, hanyasig fokozodo hurutos kohoges, legcsofajdalom, fejfajas a kohogestol, sipolo mellkas, azonnali kifulladas, ha akar a mosdoba mentem is ki. (Ezekre emlekszem hirtelen).


Ui.: nem vagyok orvos, ezek csak sajat tapasztalatok

2018. márc. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát eddig nincs lázam

Csak azon a ponton fáj

Más nincs

2018. márc. 25. 08:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet izomfájdalom a köhögéstől, de holnap menj el a háziorvoshoz, hogy meghallgassa a tüdőd.
2018. márc. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálkozhatsz fájdalomcsillapító tablettával, de nekem nem használt semmit. Az első válaszoló voltam.

2018. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma elkezdett fájni a lapockámnál,és az alatt is amikor lehajolok. Tesitanárom szerint stressztől is lehet. Sajnos olyan tipusú vagyok de eléggé fáj:(

A bal mellkasom alatt is éreztem valamit

De nem feltétlen szúrást,és semmi se válrozott lélegzetvételnél

2018. márc. 26. 20:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és szinte már egyáltalán nem köhögök.
2018. márc. 26. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!