Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Orrspray függőségről leszokás?

Orrspray függőségről leszokás?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb betegség után vettem észre hogy ha nem használok orrcseppeket semennyire se kapok levegőt. Utánanéztem és biztos hogy rászoktam, tönkretette az orrnyálkahártyát. Szörny hogy napok óta nem alszom mert nem kapok levegőt csak a számon, nyelni is alig bírok mert úgy be van durranva az egész fejem :( Akinek sikerült leszoknia és helyrejött, adna pár tanácsot vagy bármit ami segít? Előre is köszönöm :)

8 hetes kismama


2018. márc. 29. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig használtad? Mennyi az a nagyobb betegség?

Ha nem túl tartós a dolog, azaz mondjuk csak 2-3 hét (ugye 7 nap a megengedett), akkor ha tudatosan nem használsz akkor sem, ha nem kapsz levegőt, pár nap alatt ki fog tisztulni annyira, hogy ne legyen megdagadva a nyálkahártya. Nekem ez szokott segíteni.

Ha hosszabb ideig használtad, vagy nem segít a dolog, akkor érdemes lehet sima tengerisós oldattal sprayzni (gyógyszertárban lehet segítséget kérni, hogy milyen természetes orrsprayk vannak, amik nem okoznak függőséget). Ha ez sem megoldás, akkor marad a doki.


Viszont kismamaként úgy tudom, nem jó használni eleve az orrpsrayket, így vagy dokinál, vagy gyógyszerésznél mindenképp említsd meg.

2018. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kb. minden megfázás után rászokok az orrsprayre. És utána mindig le kell szoknom. Az a lényeg, hogy pár napig tényleg ki kell bírni, be kell cállalni a szenvedést. Ha felkelsz este és feladod, kezdheted előlről. Ami segit, ha kérsz orrkenőcsöt. Én mindig használok ilyenkor és vaéamit segít. Segít nem feladni. :D

Szval az a lényeg, hogy keménynek kell lenned.

Amúgy azt megemlíteném, hogy nem biztos, hogy meg vagy gyógyulva attól még, hogy nem folyik az orrod. Ugyanis nekem nagyon könnyen, általában mindig arcüreggyulladás lesz a vége. És már sokszor egy hete úgy érzem, hogy nem folyik semmi, nem vagyok már beteg de pl. az arcüregem tele van váladékkal még. Ekkor ajánlott orrsprayt használni én direkt nem is hagyom abba azonnal, mert az mivel összehúzza az ereket, lentebb hozza a dagaást segít kiürülnie a váladéknak az üregekből. Persze, ez nem mindig van így, meg attól függ kinek mennyi hajlama van az arcüreggyulladásra, de én tudom magamról, hogy nekem mindig van ilyen.

2018. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 12 léve nem tudok lejönni a rhinospray plus-ról

Ha valakinek van jó tippje nekem is jöhetne.

Bár én már műtéten gondolkodom.

Ha nem használom konkrétan befulladok és volt hogy elájultam a levegőtlenség miatt.

2018. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!