Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már több napja nem érzem...

Klementinacska kérdése:

Már több napja nem érzem magam jól. Fàj a hasam, a hátam, hajnali négy van és aludni abszolút nem tudok. Úgy korog a gyomrom mint egy farkasnak, de étvágyam nincs. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Két napja voltunk orvoshoz,, azt mondták van egy légcső es aszt hiszem hörgő gyulladásom. Csúnyán köhögök és fáj a torkom.. már legalább 3 hónapja van heti 1-2 alkalommal olyan hasfájásom, hogy úgy érzem elhányom magam. Sok vizet iszom vakáció alatt és hétvégén 4/6 liter kb. De suli időben nincs lehetőségen annyit inni. Jövő héten megyünk egy vérvizsgálatra.. ugyanis is fennáll a diabétesz lehetősége. De mást nem mondtak, és az alvás zavarrol meg az étvágytalanságrol nem beszéltem mert az csak kettő napja tart..

Tudom hogy szakértőt kérdeztem, de szerintem egy cukor betegség nem hozna ennyi mindent magával.. vagy esetleg a stressz okozza? Mert nem vagyok ideges típus... Nemi életet nem élek.. Csak 14 vagyok..

A válaszokat előre köszönöm!



2018. márc. 31. 03:41
 1/2 Garpe ***** válasza:

Szia!


Bízzunk az orvosokban a vérvizsgálat után okosabbak leszünk.


Az étvágytalanság lehet a mostani betegség tünete.


Viszont a teljesen véletlen hasfájások mást juttatnak eszembe.

Azért írok mert hasonló dolgok vannak/voltak velem is.


6 éves korom óta előfordul, hogy nem tudok enni, de korog a gyomrom iszonyatos hányingerem van. Annó gyanús volt a diabétesz nálam is de a vérvétel negatív eredményt hozott.

Így maradtunk abban, hogy magas vékony srác vagyok, aki kisé idegeskedni szokott ez így egybe rosszul tud le csapódni, figyeljek oda magamra: egyek rendszeresen, sportoljak. Vagy 5 év telt el így, a rosszullétek jöttek néha. Akkor komolyabban elkeztem sportolni (kajakoztam), kicsit jobb lett a BMIm, többet s rendszeresebben tudtam enni, bár az iskola szörnyen szorongóvá tett, de találtam levezetést. Így kb.: 18 éves koromig nem is volr semi bajom évi egy-két rosszzullétem volt, akkoris általában valamilyen ķörnyezeti ok miatt (nem volt étel). Az italozásoknál figyelnem kell, főleg bor esetén, mert egy könnyebb spicc is nagyon komoly 12+órás kegyetlen rosszullétet okoz. Ebben az időszakba, ha így rosszul voltam, akkor a B6 vitamin, Szőlő cukor tabletta, Nux Vomica 9ch, Kinley Tonic vagy Coca Cola valamelyikéhez tudtam fordulni. Ezek nekem szinte mindig segítettek.


Amikor 18 lettem hirtelen újra indultak ezek a rosszullétek, komoly gyomor görcsökkel, pokoli fájdalmakat éltem át, s az előbbi dolgok csak enyhíteni tudták a tüneteket. Sokáig hittem, hogy beteg vagyok, jártam orvosnál többször, ő nem talát semmit s elküldött lazítani. Meg voltam győződve róla, hogy gyomorrákom van, lazítani nem tudtam: leginkább mert az érettségi éve volt, s "teher alatt nő a pálma" elven azzal "motiváltak" hogy semmirekellő utolsó ember vagyok, aki az érettségin meg fog bukni. (A dolognak semmi realitása nem volt: top50-es gimi, egy kissé rebellis ekkor enyhén depressziós s szorongó, de kiemelkedő tagja voltam, aki minden érettségijét 5-ösre írta pl. 90%-os emelt töri, 92% angol stb.).

Szenvedtem egy jó évet, mikor az egyetemen szóba jöttek a pszichoszomatikus betegségek. Tuj magamra ismertem. Azonnal felhítam pszichológus ismerősömet, akihez jártam a depressziós szorongó időszakban. Kb.: 3 ülést toltunk egy sajátos hipnoterápiával. Azonnal enyhültek a tünetek, a görcsök is elmúltak. Persze vagy egy évig sínyvedtem, így megint vissza kellett állnom a normális étkezésekre. Ebben egy öreg üzemorvos segített, csak abbyit mondott, hogy "nem kell enni, akkor egyél ha jól esik. Vegyél egy kis almát, de nem ám meg eszed az egészet, csak úgy ahogy jól esik, egy szeletet avgy kettő. Egy kis natúr joghurtot később, egy falás ropogós pékárút, esetleg egy harapás sonkát, ahogy kívánod. Kérdezd meg magatól, hogy mit akarsz enni. De persze a legjobb étvágyat egy kis snapsz hozza".


Azóta rendben vagyok. Persze ha valami nagyon felborítja a napomat (nem alszom, ideges vagyok, nem eszem...), akkor velem is előfordul, hogy rosszul leszek s nem bírok leszállni a villamosról. De igyekszem figyelni s rendben vagyok.


Nem tudom ez segít-e.


Ha úgy érzed, írj nyugidtan privátot (akár te is kedves olvasó).


Jobbulást s hajrá! :)

2018. márc. 31. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Most kicsit megnyugodtam.. Már én is kezdtem a legrosszabbra gondolni 😅. A tanácsokat megfogadom!
2018. márc. 31. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!