Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most akkor mi a normális...

Most akkor mi a normális pulzus érték? Ez annak számít?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond erről. Persze tudom, hogy nincs ez így konkrétan megadva, hiszem emberenként eltérő lehet, de én úgy tudom, hogy nyugalmi, azaz ülő/fekvő helyzetben 60-90 maximum 100.

Na most nekem nyugalombam 72-86 közé esik. Az akkor normális?


20/N



2018. ápr. 3. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon optimista vagy, hogy azt hitted, majd most csak egységes válaszokat kapsz, vagy valaki megmondja a tutit...

Tessék, nézelődj, bár itt is vannak eltérések:

[link]

2018. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jah mondjuk milyen igazad van..:D bár ahogy elnézem, legtöbb helyen ugyanezt írják, szóval szuper!

Köszi a linket ment a zöld kéz!

2018. ápr. 3. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Edzettségtől függ.

Átlag ember: 70-80, időnként sportol: 55-70, rendszeres sportol: 40-55, profi kerékpáros vagy Forma1-es versenyző: 28-40. A 90-100-at én sok tartom nyugalmiban, ami egyébként nem az ülő helyzet, hanem a fekvő 1 perc után.

2018. ápr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én kb heti 3 alkalommal végzek kardió edzést olyan 130-140-es ütemen. Utána pár perc után lemegy 80-90 körülre. Picit szorongós típus vagyok, azért is érzem úgy, hogy jól jön a mozgás.

Fekvő helyzetben 70-78. Ha ülök akkor van 80 körül.

2018. ápr. 4. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!