Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez normális? Lehet baj a...

Ez normális? Lehet baj a szívemmel?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, alacsony testalkatú. A vérnyomásommal sosem volt baj, de a pulzusom néha picit aggaszt.. Olyan szinten, hogy már a közelemben lévők van, hülyét kapnak az aggodalmaimtól:D Nyugalomban ülve/fekve 72-85 körül mozog. De amint felállok ez megugrik olyan 90-95-re és néha csak hosszas idő után áll be. Lehet ez attól, hogy figyelgetem..? Csak mert volt már olyan, hogy ülve is zavart a 80 feletti de amint eltereltem a gondolataim lement 75re.. Ha sétálok normál tempóban egy 20 percet, 120 szokott lenni. Intenzív sport alatt 145-150. Ezek az adatok rendben vannak? És az igaz, hogy kisebb testalkatú embereknek néha nagyobb érték a normál? Tudom hogy az is baj, hogy ennyit figyelem, de engem néha megijeszt hogy annyi és érdekelne hozzáértő véleménye.

Előre köszönöm a válaszokat!

Szép napot!



2018. ápr. 2. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
ha ennyire aggódsz, menj el egy kardiológiai kivizsgálásra!
2018. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Korábban nekem is voltak ilyen problémáim amikor intenzíven sportoltam.Mindig a szivemre helyeztem a kezemet és figyeltem hogyan és mennyit dobog.A normàl,nyugodt állapotban való pulzusokEzt ne csináld,mert előbb utóbb tényleg beteg leszel
2018. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem is mindenki eddig ezt mondta. Hogy pszichés lehet az egész és ha nem nézem semmi bajom nincsem.. Úgyhogy próbálom magam erről leállítani, mert pár hónapja még szó szerint semmi bajom nem volt ilyesmivel. Amúgy orvosnál voltam, elküldött teljes vérkép+ vizeletre. Makk egészséges az eredmény. TSH-t is nézetett dokim
2018. ápr. 2. 16:01
 4/6 anonim ***** válasza:

A labor nem helyettesíti a kardiológiai vizsgálatot. (A TSH-szintet pedig a pajzsmirigy miatt kérte a dokid, mert annak a túlműködése is okozhat szapora pulzust. De akkor ez nálad rendben van.)

Én mindenképp javasolnék egy teljes kivizsgálást, a kardiológián minimum csinálnak egy szívultrahangot, amiből már kiderülhet, hogy esetleg van-e valami szervi ok.


Én nem gondolom, hogy csak attól lenne, hogy figyelgeted. Mármint ne ijedj meg, de a vegetatív idegrendszer képes egy rövid időre felvinni a pulzust, de szerintem ennyire és ennyiszer nem. Nyugalmi állapotban amúgy is 80 lenne a max., a 90-95 már nagyon sok. De még egyszer, nem kell megijedned; ha szükséges, írnak fel gyógyszert (bétablokkolót), ami lelassítja kicsit a szívedet, és ennyi az egész.

2018. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyugalomban nem megy 90 fölé, 70 és 85 között van általában. Van olyan ismerősöm, akinek állítólag a 90-95 a norma pulzusa nyugalomban, ülve. És pedig egészséges életmódot él, sportol. Szóval remélem hogy egy 80-as értékkel azért nem kell megijednem..
2018. ápr. 2. 23:14
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyébként nem tudom téves-e az infó, de én úgy tudom, hogy nyugalmi pulzus normál értéke 60-90 felnőtt embernél. Legtöbb orvos ezt mondja, valamint hogy 100-tól tachycardiáról beszélünk.


Persze emellett valóban lehet, nem árt egy vizsgálat, de csaknem nagy gond, ha nem állandóan 90 és az is ha csak felkelek néha.

2018. ápr. 2. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!