Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A 102/56/90-es vernyomas...

A 102/56/90-es vernyomas ertekek megfeleloek egy 15 eves lany szamara?

Figyelt kérdés
Neha felallasnal ugy erzem, mintha vmi nyomas lenne a fejmben, v nem is tudom. De 2-3 masodperc alatt elmulik. Neha erzem h sokat dobog a szivem. A 90-es pulzus tudom, hogy nem a legjobb. Tavaly nyaron voltam Holter vizsgalaton (24 oras szivvizsgalat) arrol nem rudok eredmenyt, nem ertesitettek ( de van egy betegsegem amiert ellenorzo szandekkal csinaltak a vizsgalatot, az orvosom tuti megkapta az eredmenyeket, es gyanitom, h ertrditettek volna, ha vmi nagy rendellenesseget talaltak voln) Ritkan a szivem dobban ugy max 5 maaodpercig van ez , h automata elkezdek kohinteni, olyan, mintha furin dobbanna, mintha befele vqhy nem is tudom h irjam le.

2018. ápr. 23. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem az, de senkinek sem! Igyál naponta 2-3 liter vizet, egyél rendesen, ne fogyókúrázz! Ez lehet vashiányos vérszegénység! Laborvizsgálattal kiderül. Kapsz majd vasat és folsavat, fél év alatt rendbe jössz!
2018. ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tehat ugy erted, h nemcsak az en koromban, de masnak sem lenneneknormalisak a fent emlitett ertekek? A pulzus magas, a vernyomas alcsony? Tudom, neztem mar utana neten is, de sok helyen mast irnak. Amugy van idpont kardiologiara.
2018. ápr. 23. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nem úgy értem, hogy halálos, a szíveddel nincsen semmi baj, nyugi! Csak éppen nem jó! Laborvizsgálatra menj el, hogy megnézzék a vasadat és hogy nem vagy-e vérszegény. Bár, tuti az vagy! Vékony vagy nagyon? Mennyi folyadékot iszol egy nap?
2018. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint nem a szíved nem jó!, hanem a vérnyomásod* :)
2018. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen vékony vagyok. 147(kb) centi es 44(?) Kilo talan. Tudom az adatok nem mindanak semmit de tenyleg vekony vagyok. Inni hat igyekszem. Mondjuk ma eddig kicsivel ittam tobb mint 0.5 litert (arrrb vagyunk a 2 liteetol de meg van a napbol, itt van velem az asvanyviz, es nem csak sorozatot nezni 😂 igyekdzem inni is) amugy meg a bizonyos betegsegem miatt (portalys hypertonia) gondolom igy ez nem mond semmit nekd 😂 de a nyelcsovem ereivel vannak problemak min. 40szer mutottek. Azert mondom ezt, tobbek kozott, mert emuatt gyakran mvizsgaltak a vizeletet vervetrl stb. Tehat ezek elkerulhetrtlenek voltak a mutetek miatt is. A verszegenyseget nem mutatna ki a vervizsgalat amugy? (Nem tudom, csak kerdezoskodok, bocsi) meg elvileg a vashianyos emberek feherebbek meg gyrngebbek nem? Nekem kreol borom van, es eleven vagyok a suliban is egesz nap.
2018. ápr. 23. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt a betegséget nem ismerem, kicsit utána olvastam, de nem tudok érdemben hozzászólni. Egy alapos kivizsgálás biztos nem árt, de szerintem az alacsony vérnyomás és magas pulzus inkább a kevés folyadék fogyasztás, illetve a fent leírtak valamelyikével állhat kapcsolatban, remélem! - és nem komolyabb. Mielőbbi gyógyulást!
2018. ápr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2018. ápr. 23. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!