Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi az ideális pulzus?

Mennyi az ideális pulzus?

Figyelt kérdés
Nekem ha megmérik a vérnyomásom az mindig jó de a pulzusom 60-90 között váltakozik.Fekve ha mérem mindig 60-72 értéket kapok nyugalmiban.De hamár ülök akkor 80-90 között van ez az érték...Alacsony a vérnyomásom és vérszegény vagyok lehet ettől van?Vagy ez csak hülyeség hogy ülve magasabb mint fekve a pulzusom?

2018. ápr. 1. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem kóros amiket mérsz magadnak. a nyugalmi meg nem attól nyugalmi, ha fekszel, mert ülve is nyugalomban vagy. egyébként attól is lehet magasabb, ha fekvésből felülsz. illetve van olyan is, ha hirtelen felkelsz leesik a vérnyomásod.


egy szó mint száz: ne keress ott bajt, ahol nincs.

2018. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

60 és 80 között normális nyugalmi állapotban.

A vérnyomásodra először azt írtad, mindig jó; utána viszont, hogy alacsony. Utóbbitól egyébként lehet, mert a szervezet megpróbál kompenzálni.

Mindenesetre kérj beutalót a kardiológiára a háziorvosodtól, mert ezt ki kell vizsgálni rendesen, nem elég egy szimpla EKG.

2018. ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat foglalkozol magaddal, de rossz értelemben. Foglald el magad, sportolj, mozogj, kösd le magad és ne méricskéld a vérnyomásodat. Ja és egyél rendesen!
2018. ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

De, a nyugalmi a fekvő helyzetű.

Az ideális? Olyan 40-45 körül, az megfelelő edzettséget feltételez, de még a 45-60 is elmegy. Puhányabbaknál megfelelő a 60-75 is.

2018. ápr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A sok puhány lepontozott :)
2018. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bírom hogy néha beparáztatják az embert, aztán meg csodálkoznak ha valaki hipochonder lesz..

A normál nyugalmi pulzus egyénenként eltérő. Hülyeség hogy 80 fölött, vagy épp 60 alatt nem normális. Egy atlétának lehet akár 50 valamennyi is. Van ismerősöm, akinek meg ülve 90 pedig ő is sportol. Nekem 72-85 között mozog. Sokáig én is paráztam de azt mondták ezzel semmi gond nincs (orvos mondta) szóval nyugi.

2018. ápr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem meg a kardiológus mondta a 60-80-at...

És ha nem lenne probléma az ébredés utáni 80+, napközben folyamatos emelkedéssel, akkor nem hiszem, hogy felírt volna bétablokkolót...

2018. ápr. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, ba napközben emelkedik, arra szükséges is a blokkoló, főleg, ha az vérnyomás emelkedéssel is jár. Egyébként azért írtam, hogy egyénenként eltérő, hiszen befolyásolja a nem, a kor, sőt, a testalkat is. Nekem például pici testalkatom van, fiatal vagyok és ezért mondta az orvosom, hogy egy 85 még nálam nem probléma. Tehát szintén orvostól szereztem az információt.

80 alatt átlagosan(!) egyébként gyakran élsportolók pulzusa mozog. Tehát a 80 egy teljesen átlagos érték napközben, főleg egy nő esetében.

2018. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!