Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Évek óta húzódó problémám:erős szívdobogásérzés, légszomj, ájulás érzés, erős és gyors szívverés, borzasztó gyengeség...

Ez egy újra ás újra visszatérő probléma. Van, hogy pár hónapig nem jelentkezik, van hogy egy egész évig... de mindig visszajön.

27 évesen jelenleg ott tartok, hogy 4 perc futás után úgy érzem a szívem össze-vissza ver és mindjárt összeesem. Reggelente alig bírok kimenni a fürdőszobába, mert felállok és nagyon gyorsan kezd verni a szívem és szédülök.

Nagyon szeretnék sportolni, de képtelen vagyok, 20-30 perc után az otthoni torna is annyira kifáraszt, mintha megmásztam volna egy hegyet.

Az elmúlt pár évben 3 kardiológus látott, szinte minden vizsgálatot megcsináltak, de semmit sem találtak... Ennek ellenére négy éve szedek bétablokkolót, mert azt találták ki megoldásnak.

Nagyon el vagyok keseredve. :( Úgy érzem magam, mintha 90 éves lennék.

Volt valakinek ilyen problémája?


2018. ápr. 30. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt hasonló, egy normális, korrekt kardiologusnál voltam.


Hasonló volt a helyzet velem is csak 16 évesen.


Nem találtak semmi szervi problémát, a szívem tökéletes volt.

Adhatott volna rá gyógyszert de nem adott.



Kiderült, hogy a kevés alvás okozhatta, illetve a stressz.


Azóta próbálok pozitívan állni a dolgokhoz, sportolok stb és jól vagyok.


Illetve lehet h a gyógyszer miatt van, ha nincs semmi bajod minek gyógyszer ?


Remélem rendbe jössz :)

2018. ápr. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A sportot javasolták. Ezért próbálnám, meg persze mert szeretem... de valahogy nem akar menni. :(

A gyógyszer azért mert magas volt nagyon többször a pulzusszámom valószínűeg stressz miatt.

Most viszont életem legnyugisabb időszakát élem. Itthon vagyok, csak tanulgatok és készülök a júniusi nyaralásomra.

2 hónapig dolgoztam külföldön és nagyon megviselt. Valószíűleg ezért jött újra elő a probléma. De azért azt túlzásnak tartom, h ennyire ne legyek képes sportolni.

2018. ápr. 30. 20:23
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire vagy edzett.

Próbálj elősször gyors tempós sétákat, aztán pár hét múlva akár kocogni is próbálhatsz.


Ne egyszerre akarj már futni mert az nehéz lehet.


Hajrá. :)

2018. ápr. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Fél évvel ezelőtt simán bírtam fél órát futni... úgyis, hogy nem csináltam előtte.

Nem is a gyors elfáradás ijeszt meg, hanem hogy a szívem összevissza ver és úgy érzem azonnal elájulok.

Régen is futottam, volt hogy elfáradtam, de az egyáltalán nem ilyen jellegű volt.

2018. ápr. 30. 23:07
 5/14 anonim ***** válasza:

De ritmusosan ver a szíved és csak szimplán nagyon.

Vagy összevissza és mellette nagyon ?

2018. máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem össze-vissza. :(
2018. máj. 1. 10:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Szívritmus zavarod nincs ?
2018. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Többször voltam EKG., felraktak holtert is. Mindent rendben találtak.
2018. máj. 1. 16:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát nagyon nincs ötletem, próbálj nyugodt környezetben élni, legyen elég kikapcsolódási időd, stb..
2018. máj. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Viszont ba nincs semmi bajod nem erőltetném a gyógyszereket se, az akkor fölösleges.


Ha fokozatosan elhagynád lehet, hogy jobb lenne. :/

2018. máj. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!