Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Krónikus kiszáradás, mitől...

Krónikus kiszáradás, mitől lehet? (több lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom egy eseményhez kötni, nem történt és nem történik semmi, de legkésőbb félóránként egy pillanat alatt (nem fokozatosan) kiszáradok, nagyon szomjas leszek, kapar a torkom, és a tüdőmmel plusz a nyelő és légcsövemmel együtt sivataggá változik és olyan mint ha végig gurulna rajta egy ici-pici sündisznócska. Ha ilyenkor két-három percen belül nem iszok, elkezdek egyfolytában köhögni, hogy még a könnyem is folyik, és ettől levegőt sem nagyon kapok. Utána ha iszok még egy rövid ideig összeszűkül a valami talán a légcsövem tájékán, majd lassan, fokozatosan lenyugszik. Mitől lehet ez? Talán allergiás reakció? Vagy az asztmával függhet össze?

Kis korom óta asztmás vagyok, de nem olyan súlyos szinten, ráadásul gyógyulóban; mindig egyre jobbak lettek az eredményeim. Már tavaly nyár óta furcsa módon ki vagyok száradva, hidegben, melegben, mindenhol, de ez a „fuldoklás” csak néhány hete jelentkezett. Esetleg lehet valami köze az év végi hajrához?


Előre is köszi! :)



2018. máj. 21. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvoshoz kell fordulni abban az esetben, ha ivás ellenére nem javulnak a tünetek. Ha az orvos úgy gyanítja, hogy ki vagy száradva, ezt egy vér-, illetve vizeletvizsgálattal könnyen ellenőrizni tudja, amely megmutatja nátrium és a kálium egyensúlyát a szervezetedben.
2018. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb elmenni az orvoshoz és kérni egy labort :) Az mindent meg fog mutatni
2018. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, lehet akár idegi alapon. Vagy okozhatja a száraz levegő. Nekem is volt hasonlóban részem, szerencsére elmúlt. Én ugyan nem vagyok asztmás, de huszonévesen ápolónőként megfertőződtem a munkahelyemen egy olyan baktériumos tüdőgyulladással, ami átment vírusosba, s mivel a főnök nem engedett el betegállományba, lábon hordtam ki, krónikus hörghurut maradt vissza, ami nem gyógyul soha.

Szóval a légúti betegség kombinálódva a sztresszel, ezt előhozhatja. Mindig legyen kéznél folyadék, és szedj vitaminokat, hogy az immunrendszered segítsd.

2018. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De természetesen egy orvosi vizsgálat mindent kideríthet, megnyugtatva a kedélyeket.
2018. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!