Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kívánom a kesernyés,...

Miért kívánom a kesernyés, keserű dolgokat (grapefruit, kakaó, sör? ) A sós is nagyobb szerepet kapott?

Figyelt kérdés

Valamiért az utóbbi 1-2 hétben azt vettem észre, hogy inkább eszek / iszok keserű, kesernyés dolgokat.


Grapefruit ízéért (akár pl. grapefruitos sör is) odavagyok, vagy pl. keserű kakaóporból készült kakaó, de a készen kapható (bolti, dobozos) is ízlik abban ugye van cukor de érződik rajta a keserű íz.


A sört is nagyon szeretem. (ezt alapból szeretem)


Észrevettem még:

régebben mindig is édesszájú voltam. gyerekkoromban rengeteg sütit ettem, kekszet, majd diétába kezdtem

de! az édességeket nem zártam ki az életemből, csak édesítőszert (0 kcal) kezdtem használni. (pl. kávéba nem cukor, hanem édesítő, így a kávé 0 kcal)

vagy pl. sütibe: cukor helyett édesítőszer, ha otthon csináltam zabpelyhes sütit


ilyesmi

A diétám 2010-11-ben volt.


Akkor szoktam rá az ízesített italokra (víz helyett mert untam a vizet viszont cukrozott sütit nem ehettem -> kellett az édes íz -> elkezdtem édesítőszerrel készült italokat venni (cola zero, vagy spar budget cóla - nincs benne cukor - citromos víz, ilyesmi)


Most viszont kb. 1 hete elegem van a cólából is, a cóla zeróból is, túl édes...

pedig évek óta ezeket iszom. spar budget cólat, meg édes lötyiket


és azt vettem észre, inkább kívánom a narancsos üdítőt, meg a citromosat


Ételek terén: alapból nem kívánom a sósat, de ha eszek vmi az inkább sós

ha édesség: valahogy a "természetesebb" dolgok kezdenek bejönni, győri édes zabkeksz pl. zabpelyhes dolgok és nem pl. egy süteményválogatás


nem értem.


ízlik még: paprika, olyan zöldségek amik kicsit kesernyésebbek (zöld paprika ami kicsit csípős, ) de akár a sárga paprika is,


sokáig uborkát ettem, napi szinten kb. 1 db-ot.. aztán elegem lett belőle. gondolom úgy van vele az ember, ha egy ideig túl egysíkúan fogyaszt egy dolgot akkor azt megutálja..


Nálam az volt hogy 2011-ben kb. fél éven át csirkemellen meg salátán éltem (csirkemell natúron, semmi olaj, nagyon száraz volt) megutáltam rendesen...

azóta sem eszem natúron csirkemellet :D max kis olajon, de azt is ritkán

inkább választok tofut, vagy halat

vagy csirkecombot


De az édest tényleg nem értem, mert gyerekkorom óta szeretem, a kedvenc cólámat meg 7 éve szeretem... most meg 1-2 hete alig kívánom


és elkezdtem a kesernyés dolgokat kívánni (grapefruit, kakaó)


ez miért lehet?

étkezésnél még ennyit vettem észre: régebben a sós kiflin a sót szerettem nagyon, ma ettem egyet, és nem is a só ízlett annyira hanem a köménymag... pff :D


utánaolvastam, a grapefruit meg a kömény emésztésre utalhat.. de sztem semmi baj nincs az emésztésemmel.


az étkezési szokásaim nem változtak kb 1 éve (egészségesen eszem főleg, de néha azért eszek 1-2 db győri édes zabfalatot vagy paleo sütit, ilyesmi)


ami változott: többet iszok... vagyis anno egyáltalán nem kocsmáztam, szilveszterkor ha koccintottam 1 pohár pezsgővel, most heti 2-3X is járok.. vagy iszok egy sört.. vagy heti 2 buli is.


+ amit még észrevettem: nagyon kívánom a szénsavat

mármint nem bírok sima vizet inni

csak a bubis a jó, amiben marhasok a szénsav


szerintetek:

a keserű kívánása mire utalhat?



2018. máj. 26. 03:29
 1/5 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:

naponta szedek c vitamint

magnéziumot tegnapelőtt kezdtem el szedni (sokszor begörcsölt a vádlim, éjjel)


más vitamint nem szedek


24 éves lány vagyok

heti 2-3X futok, sportolok

könnyű fizikai munkám van

kicsit néha (sokszor) stresszes az életem (magánélet stb)..


így ennyi. Tudnátok segíteni?

2018. máj. 26. 03:36
 2/5 A kérdező kommentje:

vagy pl. a pirospaprikát (édes-nemes pirospaprika) is kívánom..


fingom nincs hogy mi lehet :(

nem vagyok beteg

nátha se, semmi

2018. máj. 26. 03:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az....
2018. máj. 26. 05:31
 4/5 anonim válasza:
Ha nem vagy terhes akkor nem tudom!
2018. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam akkor volt ilyen, amikor a második trimeszterben voltam, csinálj egy tesztet az isten szerelmére!
2018. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!