Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzek így? Mi ez?

Miért érzek így? Mi ez?

Figyelt kérdés

Mostanában voltak gondjaim és voltak dolgok amik miatt aggódok. Családban egészség, vizsgaidőszak is nagyon kikészített. Nyaralni még a nyáron nem is voltam, de 1-2 napra is csak talán egyszer. Most kicsit jobban kellene érezzem magam, mert egészség szempontjából a család mondhatni rendben van, a vizsgaidőszaknak már régen vége, a párommal többet fogok tudni találkozni, van időm amire szeretném, lehet hogy el tudok utazni nyaralni. És tarthattok hálátlannak de most valahogy nem tudok örülni. Az is igaz, hogy még mindig lenne mi miatt aggódnom, például egy műtétem miatt, meg egy bizonyos jövőbeli dolog foglalkoztat de alapvetően örülnöm kellene mert több teher lekerült a vállamról. Ez nagyon sokat jelent lelkileg. Mégis van bennem valami idegesség, valamiért mégis könnyen felhúzom magam, néha úgy érzem szinte semmi nem tud érdekelni, vagyis nem tud feldobni. Ha a páromtól kapok valami kedvességet, az esetleg de amúgy nem. Emiatt persze van hogy a szüleimmel is bunkó vagyok de a párommal is néha furcsán viselkedek, inkább főleg ma.


Miért nem tudok örülni? Miért vagyok mégis ideges?

Arra gyanakszom, hogy beleszoktam a problémákba és az lett betáplálva a fejembe, az aggodalmak és a stressz.

A másik, ami problémám, az az, hogy nem mindig vagyok magammal elégedett, pedig erre sem lenne okom csak magamhoz is lehetnék kevésbé szigorú.


Mi van velem? Szeretnék örülni mert megvan az okom rá!


2018. júl. 18. 20:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Meg azt még kihagytam, hogy mostanában egy barátnőm is tele van problémával, a páromnak is akadt családi összezörrenés és már azt is nagyon untam hogy minden oldalról ezek vesznek körül. A saját problémáim is aggasztottak, de közbe láttam hogy másoknak mi a kínjuk és ez is szabályosan idegesített. Pedig nem panaszkodtak sokat, de már maga a tudat, hogy mindenütt a nehézségek.
2018. júl. 18. 21:01
 2/2 anonim ***** válasza:

Valóban lehet a "megszokás" a problémád oka. Az agyad erre az állapotra állt rá, erre "huzalozódott", és ez nem kevés idő, mire át lehet programozni. Persze a fáradtság is közrejátszik, a hosszú stresszes időszak megviselt, elfogyott az energiád.

Kezdj el sportolni, és tanulj relaxációs technikákat, ezekkel tudatosan kikapcsolod magad egy kicsit. Próbálhatsz pár hétig természetes alapanyagokból készült nyugtató bogyókat is. Plusz B-vitamint, magnéziumot.

Ha két-három hét alatt nincs látványos javulás, akkor keress egy pszichológust.

2018. júl. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!