Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tényleg szükségünk van napi...

Tényleg szükségünk van napi 2-2,5 liter folyadékra?

Figyelt kérdés

Esetleg még többre?

Azt is hallottam, hogy testsúly kilónként 4-5 dl folyadékot kellene bevinni mindenkinek, még annak is, aki nem végez fizikai munkát a 30 fokos melegben, hanem "csak üldögél" a klimatizált irodában. Nem sok ez egy kicsit?


2018. júl. 22. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen.

De nyáron még az 5 liter is belefér.

Ne cukros lötty vagy sör legyen.

Normális folyadék.

(Én csapvíz +italpor/szörp)

Napi leves(enyhén só ízű).

A víz háztartás alapja az immunrendszernek és az egész emberi szervezetnek is

2018. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"De nyáron még az 5 liter is belefér."


Nagy fizikaiterhelés és fokozott izzadás esetén, mert van olyan is ám, hogy vízmérgezés, ami agyoedemába is torkolhat.

2018. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Normális folyadék.

(Én csapvíz +italpor/szörp)"


Ez a két mondat ellentmondása egymásnak. :D A csapvíz a legtöbb a helyen túlságosan kemény és a tisztítás során telenyomják mindenféle vegyszerrel. Ha még lágyítod is valamilyen berendezéssel, az még rosszabb. Én csapvíz helyett inkább az ásványvizet ajánlom vagy ha van bevizsgáltatott kút a kertben, akkor azt. Az italporra inkább nem mondok semmit.

2018. júl. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ásvány víz" be nincsenek baktériumok,ami kell a szervezet ellenálló képességéhez.

Se ásványíz,se forralt víz,se tea.

2018. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs.
2018. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!