Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 69-es hemoglobin alacsony?...

69-es hemoglobin alacsony? Lehetnek tünetei? Mivel gyógyítható?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:

eléggé.

Nők: 120-160 g/l Férfiak: 130-180 g/l a normális érték.


Mitől lehet alacsonyabb, és mit tegyünk, hogy növeljük?

Az alacsony hemoglobinszint legtöbbször vérszegénység, a csökkent vörösvértest-szám következménye, melynek hátterében általában vérvesztés, vashiány, B12-vitamin, illetve folsav hiánya áll.

[link] pl ezen az oldalon találsz útmutatót, h milyen kajákban találod a fent említett anyagokat:)

2010. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ettől elájulhatok vagy lehet valami velem? mondták h vashiányos anémiám van de nem adtak gyógyszert mert vérátömlesztést akarnak de én abba nem megyek bele.
2010. jún. 19. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért nem akarsz vérátömlesztést?

Amúgy ilyen alacsony hemoglobin mellett rád férne...

2010. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mert szüleim se szeretnék meg én se! meg elég fiatal vagyok hozzá próbálják meg előbb gyógyszerrel helyre hozni és ha nagyon muszály majd akkor elvégeztetem de addig nem. amúgy vashiányos anémiám van meg vastagbélgyualladásom
2010. jún. 19. 10:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 69-es hemoglobin elég alacsony. Ha nem hirtelen alakul ki (mint esetedben), akkor jobban tolerálható, de eléggé a határon vagy. A lehetséges következmények: fáradékonyság, gyengeség, szédülés, a tartósan felgyorsult keringésből adódó szívterhelés - akár infarktus bármilyen fiatal korban, hisz ilyenkor nem a koszorúserek a ludasak, hanem egyszerűen kevés oxigén van a vérben - adott esetben keringésmegingás és halál. Magyarán nem vicc a dolog. Megértem azt a törekvésedet, hogy transzfúzió nélkül szeretnéd megúszni, de a gyógyszeres megoldás nem biztos, hogy elég gyorsan rendezné az állapotodat, és addig is veszélyeztetve vagy. Mint minden orvosi döntéshozásnál, itt is a várható hasznot ill. kockázatokat kell mérlegre tenni. Ennek a kulturált módja az, ha szüleiddel együtt leültök az orvosoddal, rászánjátok az időt, és végigbeszéltek mindent. Utána tudsz felelős döntést hozni.
2010. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha vastagbélgyulladásod van, akkor a vastabletta nem ér sokat, mert gyulladásban a vasszállító fehérjék szintje csökken a vérben, de termelődik egy hepcidin nevű anyag, mely megakadályozza a vas felszívódását a belekből (vagyis, hiába kapod szájon át a vasat, az NEM SZÍVÓDIK FEL).


Jó eséllyel a vastagbeleden keresztül veszíted a rengeteg vért (és vele együtt a vasat, ezért lettél vashiányos).

Nem tudom, hogy milyen súlyos a colitised, de előfordulhat olyan eset is, hogy gyorsabban veszted a vért, mint ahogy a szervezeted "meg tudja termelni", és ekkor csak a transzfúzió segíthet, a vastabletta (a fentebb leírt okok miatt) nem elég. Arról nem is szólva, hogy az anémia pedig lassítja a gyógyulást, vagyis a gyulladás súlyosbodhat és tovább fennállhat, ami további vasvesztést okozhat...


De ha már "lecsengőben" van a gyulladás, akkor is érdemes lenne legalább pár egység vvt.-t leengedni, mert ez elég alacsony hemoglobin.

2010. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vashiányos anaemia? muszáj a transzfúzió. esetleg ha a vércsoportod egyezik vkiével a családon belül, akkor tőle kaphatsz vér, ah ez így kellemesebb. nyilván a doki is inkább gyszert írna fel, minthogy a drágább megoldást válassza. javaslom, bízd rá magad a szakértelmükre!
2010. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!