Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más is van úgy, hogy semmit...

Más is van úgy, hogy semmit nem tud csinálni ebben a melegben?

Figyelt kérdés
Lépek kettőt, már szakad róla a víz. Letusolok, 10 perc múlva megint "ragadok". Munkához fáradt vagyok, fekvést unom. Éjszaka jobb idő van, de hova menjek hajnali 3-kor? Ismerősek ezek az érzések?

2018. aug. 4. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ilyenkor még a főzéshez is alig van szellemi kapacitásom, folyton elfelejtem, mit akartam. Pedig ennél azért komolyabb szellemi munkák is vannak...


Edzés azért van, de csak biciklizés, főleg árnyas helyen, az még megy. Futás kizárt, de még a sétáim is kimaradnak, bár este végülis megoldhatók.


Amióta pedig 80%-os relatív páratartalmú melegben ébredtem itthon, főleg végem. Milyen jó lenne egy szárító klíma... Most eldöntöttem, hogy a melegben ugyan haldoklom, de inkább azt emelem, így párátlanítózni fogok, ha nem leszek itthon (rém hangos a gép).

Az esős nyarak a legrosszabbak, azokkal nehéz mit kezdenem klíma nélkül. Van, ahol meg szárazság van, azért az se jó, de ez se, hogy "folyton" (mostanság szinte mindennap) esik és hőség van.


No de nem panaszkodom tovább, mire jó az?

De nyilván sokakat megvisel az idő, nem megfelelő időben az alvás is necces... Nekem megy, csak nem pihentet úgy.

2018. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi kedvem kimenni, itthon is csak fekszek, olvasok, iszok. Néha eszek is, de nincs nagy étvágyam. Fáj a fejem, gyenge vagyok, pedig vágyom a társaságra, csak az nincs... Így még rosszabb. Aludni se tudok, max 5-6 órát, a többi csak szenvedés. Legyen már ősz, tél.


L/20

2018. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem is kell csinálni különösebben semmit, mert szabin vagyok. Csak kéne. De mindig csak halasztgatom. Engem az készít ki, hogy muszáj már hajnalban felkelni szellőztetni, ezért sose sikerül annyit aludni éjjel, amennyi jól esne, nap közben meg nem lehet pótolni a meleg miatt... De ez még hagyján, csak ennél melegebb ne legyen. Igen, jöjjön az ősz, a tél, egyetértek. :)
2018. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Rólam is szakad a víz már hetek óta, a hajam is olyan, mintha megmostam volna, de majdnem mindent ugyanúgy megcsinálok, mert ha ülök, vagy fekszem akkor is izzadok, és ha főzök, mosogatok, mosok, akkor nem annyira figyelek oda, egyedül a takarítás van kissé hanyagolva, mert ahhoz már nem sok erőm marad, és az izzaszt legjobban.

Kitartás, jön még melegebb is 1-2 hétig.

2018. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van klíma, ez a szerencsém.


Aszfattal teli, zajos helyem lakom. Amíg nem volt a klíma és megpróbáltam nyitott ablakkal aludni (ráadásul természetesen nem bukó, hanem tárva): alig-alig alukáltam pár-pár percet a zajtól és a fénytől, a hőmérséklet pedig reggelig se hűlt egy fokot se. A környék is meleg marad és maga a házunk is! Semmit se hűl itt!

Nappal semmit se tartottam nyitva, viszont amikor jött egy-egy lehűlés, akkor mindent, orrvérzésig.


Egyébként nekem melegben rosszabb a kedvem, nincs erőm/lelkierőm semmihez és időnként leesik a vérnyomásom, minden tagom, még a fejem is nehéz, alig bírom megtartani is.


Szabadban jóval jobban viselem, mint klíma nélküli szobában. Szabadban friss levegő van, jár a levegő, ha pedig mozgok (mondjuk nem kőkemény fizikai munkára gondolok :P ) , akkor nem esik le a vérnyomásom.

2018. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mostanában folyton álmos vagyok, meg rosszul vagyok az összes ételtől... lehet ez is csak a meleg miatt van, mindenesetre eléggé megvisel.
2018. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom miért kell egy kazán árát sajnálni a klímára? Érdekes fűteni mindenki akar.
2018. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol tilos klímát felszerelni.
2018. aug. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es, próbálnál meg ide klímát felszerelni, kapnád a felszólítást, hogy akkor el lehet hagyni a házat három hónapon belül :D, plusz a klíma minden csak nem egészséges.


Kérdező: nekem sincs, egész nap fülledt meleg, nulla szél (ma még amúgy okés az idő, tegnap már reggel fél nyolckor csak a meleg jött). Csak fekszem egész nap, hideg vizet iszom, zuhanyzok, néha dolgozgatok, de mostanság átálltam az éjszakai meló - nappal alvás ritmusra.

2018. aug. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Mobil klímát mindenhova lehet tenni. És az egész nap 30 fokban aszalódni, aludni na az nyilván egészséges.
2018. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!