Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen betegség tünetei...

Milyen betegség tünetei lehetnek az alábbiak? Pl. Hirtelen megszédülés munkahelyen. Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Mentálisan erős és vidám embernek érzem magam, mégis úgy gondolom, hogy valamilyen mentális egészséggel foglalkozó szakemberhez kellene, hogy forduljak (35F)


Az alábbiakat tapasztalom, kb. 2017 decembere óta:

- Sokszor érzek gombótot, nyelőcsőtől "felfelé jövő" érzést a torkomban, a nap különböző szakaszaiban

- Szédülés: Nem stresszes a munkahelyem, mégis az esetek 95 százalékában mindig a munkahelyemen szédülök meg hirtelen. Egyszer, kétszer volt csupán, amikor utcán sétálva jött ez elő. Egyszer egy karácsonyi vacsorán viszont majdnem elájultam.

- Sokat sportolok, sportolási terhelés közben eddig soha sem volt szédülésem, rossz közérzetem

- A látásom romlott, legalábbis a monitoromat homályosabban látom, de általában könyv olvasása közben, távolba nézésnél nem látok nehézséget

- Amikor szédülök, vércukormérővel ellenőrizve nem rossz a vércukor szint

- Szédülés után a vérnyomásom kb. 140-160


Komplex kardiológiai kivizsgáláson voltam (EKG, 24 órás EKG és vérnyomásmérés, Vér laborok, Szívultrahang, Nyaki UH, de mindent rendben találtak. Picit magasabb a vérnyomásom néha.


Nagyon egészségesen étkezem, és sokat sportolok.

Ami miatt mentális dologra gondolok, hogy a tünetek kialakulása előtt kezdett tönkremenni a kapcsolatom, mára már meg is szakadt.

A tünetek 2-3 hónapra eltűnnek, majd kb. egy-egy hétre felbukkannak újra.

Szívesen veszem, ha orvost is ajánlotok :)

Köszi!


2018. aug. 16. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Friss oxigén kell. Nyiss ablakot.
2018. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam, nálam a rettenetesen nagy munkahelyi stressz okozta. Én is voltam kardiológusnál, szintén rendben talált mindent, és mivel ő is lelki okokra gondolt, felírt magnéziumot és vasat és javasolta még a PolyB-t. Ezeket hónapokig szedtem és folyamatosan javultam, javulok. A kardiológus és a háziorvosom is azt mondta, hogy ha ezekkel nem javulok, akkor érdemes elmennem pszichiáterhez. És persze pihenést, környezetváltozást is javasoltak.

Azóta a munkahelyi problémák szerencsére megoldódtak, de a panaszaim attól nem múltak el. De mindig egyre jobban vagyok..

Ha gondolod, próbáld ki te is ezt a módszert!

A vasad amúgy biztos, hogy jó? A szédülés miatt kérdezem.

2018. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Vashiányt sem a háziorvosi, sem a kórházban levett vérnél nem mutattak ki. Ellenben azt gondolom, hogy érdemes kipróbálnom!

Én egyébként úgy érzem, hogy nem stresszes a munkahelyem. Bár lehet, hogy félreértelmezem a dolgot magamban. Mindenesetre, amikor megszédülök, az sokszor valamilyen, kollégákkal való megbeszélés közben van. Ilyenkor általában éppen én beszélek, és összpontosítok a dolgokra. Viszont nem emlékszem, hogy olyan témáról beszéltem volna, ami szorult helyzetbe hozott volna engem :)

Köszi!

2018. aug. 16. 12:44
 4/5 A kérdező kommentje:

A Magnerot nevű magnéziumot én is szedem, Káliumot most kezdtem el pótolni, napi egy banánnal.

Tehát a Poly-B-t és a vasat kipróbálom :)

2018. aug. 16. 12:46
 5/5 anonim ***** válasza:
A görgős székeken előfordulhat ilyen hirtelen szédülés. Lehet, semmi bajod nincs :)
2018. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!