Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudnátok valami nagyon szuper...

Tudnátok valami nagyon szuper vitamint ajánlani?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz időszakon vagyok túl illetve még mindig benne vagyok sajnos,talán ilyen stressz sosem volt az életemben.

Drog,antidepresszáns,alkohol nincs az életemben ,ez sajnos rajtam jött ki fogyásként.

Minden létező vizsgálaton túl vagyok,de semmit nem találtak így talán a stressz van a háttérben.

A fogyás első oka szerintem hogy nincs étvágyam,megpróbálom helyrehozni magam,de szeretnék valami komplex dolgot ami egy kicsit ráturbóz erre.


2018. aug. 17. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyrészt hőség van a fene éhes és eszik , sok víz nyers termések ha nem érettek le . Ez a biológiai szint ez is fontos de a szellemi tényezőt nyomelemek nem teszik rendbe , feltárás stresszoldás stb kell .
2018. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:

D- vitamin: Szedj D-vitamint, napi 1500-2000NE-t. Háziorvossal felíratva filléres cucc.

Magnézium: napi 300-400 mg-ot a stressz miatt, de jól felszívódó magnéziumból, pl. magnézium-citrát, -laktát. Pl. Magnosolv napi 1 tasak, de lehetőleg étkezés közben vagy után, vagy az étkezés során elkortyolva, mert az alkalmazás kezdetén a magnézium hasmenést válthat ki, de ha elvegyül a kajával, akkor nem zúdul le olyan gyorsan nagy mennyiségben.

B-komplex: olyat válassz, amiben max. 100-200%-os mennyiségben van az ajánlott napi adag, olyat ne szedj, amiben akár 1000%. Bioextra nem rossz, csak nincs benne folsav (B9-vitamin).

Vas+C: Szedhetsz valamilyen szerves vasat is, azt reggel kell éhgyomorra, C-vitaminnal, és legalább 3-5 szemet szedj be, mert ezekben max. 14-20 mg vas van és a legjobb felszívódású vasnak is nagyon gyenge a felszívódása. A magnéziumot meg ettől sok óra távolságban szedd be, mert akadályozzák egymást a felszívódásban. A D-vitamint beszedheted a vas+C kombóval, mert a C a D felszívódását is segíti.

Probiotikum: Ezen felül érdemes lenne ráállnod egy probiotikumra, amiből be tudsz szedni minimum 4 milliárd CFU-t egyszerre, így garantált, hogy kellő számú túlélő megérkezzen a "munkahelyére". Béres probio, Florabalance, Lactobifid stb. Étkezés után, amikor a gyomorsav a kajával van elfoglalva.

Multivitamint ne keress, az csak placebo. Tele van rosszul hasznosuló ásványianyag formákkal, egymás felszívódását akadályozó ásványi anyagokkal, a vitaminokat meg néha irreális mennyiségben túladagolják, ami az A-vitaminnál már mellékhatással jár, a B-től csak neonszínűt pisilsz, viszont D-ből meg röhejesen kevés van ezekben - tisztelet a kivételnek. Nincs ilyen csodaszer, az egyesével pótlás hatékonyabb.

2018. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!