Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok ennyire fáradt?

Miért vagyok ennyire fáradt?

Figyelt kérdés
0:00 előtt nem igazán alszom el, 7-10 órákat alszom, rendszeresen mozgok, edzem, meló miatt sajnos sok kijelzőt kell bámulnom, ma is 5:00 körül felkeltem, kicsit járkáltam, megint nehéz volt visszaaludnom, és van, hogy többször is felébredek pár pillanatra. Mit tudnék még csinálni, hogy ne legyek egész nap fáradt és hogy jobban aludjak?

2018. aug. 18. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szedj napi 500 mg magnéziumot, és napi 2 B-vitamin komplexet. Este a tervezett lefekvési idő előtt két órával már ne egyél és ne sportolj. Fél - egy órával előtte már nincs tévé, számítógép stb. Meg fényözön sem - a melatonin hormon sötétben termelődik, úgyhogy egy kislámpánál olvasás vagy hasonló legyen az "esti rituálé" része. Ihatsz közben citromfű- vagy más nyugtató hatású teát, ill. szedhetsz gyógynövényes altatókat pár hétig. (Mert a szervezeted nem tud átállni hirtelen egy másik rendszerre, idő kell neki.)

Minden nap nagyjából ugyanabban az időben feküdj le - és ez jó lenne hamarabb, 10 körül. Ezt sem lehet hirtelen, mert akkor csak forgolódnál órákig; szóval mondjuk napi negyed órával hamarabbra tűzd ki mindig az időpontot, vagy akár csak 10 perc eltéréssel.

Ha éjjel felébredsz, akkor ne járkálj, hanem rögtön koncentrálj arra, hogy aludj tovább. - Valószínűleg ezt is "gyakorolni kell", de egy idő után biztos sikerül. Aztán meg remélhetőleg nem is fogsz felriadni.

Ilyenkor ne gondolkodj semmin, csak feküdj becsukott szemmel; ha nem is alszol el, ez akkor is pihenés.

Ha kb. egy hónap múlva is fennállnának a problémák (szerintem nem fognak), akkor keress egy alvásklinikát.

2018. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást.
2018. aug. 18. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!