Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erős hajhullást milyen vitamin...

Erős hajhullást milyen vitamin vagy ásványianyag hiány okozhat?

Figyelt kérdés

2018. aug. 18. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Kivétel nélkül hormonális az összes ilyen probléma. Tehát nem vitamin és ásványianyaghiánnyal függ össze.


Csak ugye ha ez a kereskedelemben kiderülne, akkor egy csomó cég csőd közeli helyzetbe kerülne.

2018. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vashiány nagyon is okozhat hajhullást...
2018. aug. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
2 minimálisan, de nem erősen.
2018. aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vashiány.
2018. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Vashiány. Sima élelmiszerboltban is lehet vastablettákat kapni.
2018. aug. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. aug. 19. 08:28
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

A kérdező nő, vagy férfi, ez az első fontos kérdés!


Ha férfi, akkor nehogy szedjen vasat, mert férfiaknak nem szabad! Nőknek is csak azért kell, mert menstruációkor ürül a vas a szervezetből amit pótolni kell!

Nem értem, hogy az okoskák minek szólnak hozzá, ha nem tudnak semmit!


Egyébként Béta-karotin szedése C vitaminnal meg fogja szüntetni a hajhullást! Vagyis meg nem szüntetni, mert egészséges hajhullás mindenképpen van, de majd meglátod, hogy az lesz a jó megoldás!

A béta-karotin az (A) vitamin előanyaga. Beveszed, és a szervezet annyi (A) vitamint állít belőle elő, amennyire szüksége van. Az a baj, hogy a béta-karotin nagyon rosszul alakul át (A) vitaminná a szervezetben, ezért a 15mg-osból nem elég egy darabot szedni! 2-3 darab/ nap szükséges. Minden egyes darabhoz egy 1000mg-os C vitamint szedj.


Még mielőtt valami okoska hozzászólna, hogy akkor az 3000 mg C vitamin naponta, amitől majd vesekövet kapsz, ne hidj neki! A c vitamin vízben oldódik, ami nem szívódik fel azt kipisiled!

2018. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Fodor István Ferenc ***** válasza:
100%
Hódolat az előzőnek, aki zsebében hordja a bölcsek kövét. Igaz, hogy én ifjabb koromban sem voltam lyány, így már nem is tudom, miért írt fel nekem vasat az orvos!
2018. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Inkább neked nem kéne baromságokat terjeszteni, vérszegénység és vashiány ugyanis mindenkit érinthet, nem csak nőket. Attól hogy nem menstruálnak más okból is kialakulhat vashiány, pl. tápanyagban szegény étkezés, nagyobb vérvesztés, belső vérzés után stb. Amúgy meg higgy és nem hidj, bár miután végigolvastam az eszmefuttatásod meg sem lepődtem ezen...
2018. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sosetom ***** válasza:
100%

ha nem akarsz tabikat szedni vashiányra, akkor ezek folyamatos fogyasztásával tudod megszüntetni:

mák, petrezselyemzöld, paraj, mangold, sóska, kaporzöld, zellerzöld, sütőtök, spárga, brokkoli, káposzta félék, karalábé, zabpehely, hüvelyesek (bab, borsó, lencse, szója), kukorica.

Rendzseres fogyasztásra: olajos magvak (dió, mogyoró, mandula) fokhagyma, aszalt szilva, mazsola, sárgabarack, napraforgómag, uborka, sárgarépa, mandarin, narancs, citrom, búzacsíra méz.

jöhetnek a halfélék is, lazac, tőkehal hering.


és még hosszasan sorolhatnám, am. google a barátod :)

2018. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!