Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak hogy most...

Mit csináljak hogy most azonnal el tudjak aludni?

Figyelt kérdés

Az lenne a gondom,hogy akármit csinálok,akármilyen fáradt vagyok nem tudok elaludni.

Már szinte mindent kipróbáltam,amit a neten láttam,de eddig semmi nem használt.

Pedig most fontos döntések előtt állok,amiket most kellene meghoznom,de mivel nem tudok aludni,ezért egyszerűen nem fog az agyam,érzem hogyha eleget aludnék,akkor meg tudnám oldani a problémáimat és helyes döntéseket tudnák hozni de így kimerülten csak elszúrom az életem.


Ezért kérlek segítsetek nekem!Abban reménykedem,hogy olyan tanácsokat kapok amit segítik az elalvásomat.


Előre is köszönöm!



2018. aug. 26. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! A levendula/ levendula illóolaj segít! (Tapasztalat). Esetleg szagolgass valami mentolosat, nekem attól mindig “elfáradnak” a szemeim! Nekem az is segít, ha kinyitom az ablakot és 2-3 percig ott állok és szívom a friss levegőt. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Jó éjt!
2018. aug. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm szépen!Majd kipróbálom.Jó éjt!
2018. aug. 27. 00:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Így, hogy "mindent" kipróbáltál már, elég nehéz segíteni, mert olyan érzése van az embernek, hogy most minek írjam le, biztos úgyis kipróbálta már azt is...

- rendszeres életmód (ugyanakkori lefekvés minden nap)

- hálószoba hőmérséklete

- hálószoba besötétítése

- ágyban már nem telefonozás/tabletezés, stb., semmi képernyőzés, tévé se

- kötelező olvasmány olvasása könyvből(!) lefekvés után ;-)

- koffeintartalmú ételek/italok kerülése délután-este

- rendszeres mozgás, de nem este, hogy akkor pörgesd fel magad

- megfelelő mennyiségű napfényen való tartózkodás nap közben

- stresszmentes életmód (ez valószínűleg nincs meg mostanában nálad, de azért törekedj rá)

2018. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"de eddig semmi nem használt" - Lehet, hogy csak nem csináltad elég kitartóan, elég hosszú ideig, hanem túl hamar feladtad.
2018. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 Először is megértem,hogy így érzel és köszönöm,hogy mégis írtál tippeket.

-rendszeres életmód (ugyanakkori lefekvés minden nap) : minden nap ugyanakkor fekszem le csak aludni nem tudok.

-hálószoba hőmérséklete: sajnos ha kinyitok egy ablakot,akkor bejönnek a szúnyogok és akkor azért nem tudok aludni.

-hálószoba besötétítése: ezt is próbaltam már sötétben elfáradok de ugyanúgy nem tudok aludni

-ágyban már nem telefonozás/tabletezés stb., semmi képernyőzés, tévé se:

ezzel az a baj hogy azt hiszem ebbe belehalnék

-kötelező olvasmány olvasása könyvből (!)

lefekvés után ;-) :

sajnos sehogy sem tudom rávenni magam arra hogy ilyen unalmas könyveket olvassak

-koffeintartalmú ételek/italok kerülése

délután/este: reggel is szoktam kerülni de eddig semmi eredmény

-rendszeres mozgás,de nem este,hogy akkor pörgesd fel magad: sportolni sajnos nem szoktam semmit,de nem is vagyok jó egyik sportban sem,mert elég ügyetlen vagyok

-megfelelő mennyiségű napfényen való tartózkodás nap közben: ájuldozni szoktam a hőségtől és ezért nem szívesen megyek ki a napra

-stresszmentes életmód: törekszem rá de egyenlőre nem sikerül


Azonban ha valahogy ki tudnám kapcsolni a gondolataimat akkor szerintem tudnák aludni. Esténként mindig az jut az eszembe hogy ma se tettem semmi olyat,amit szerettem volna,így hát neked köszönhetően,rájöttem a megoldásra:

többet kell magammal és életemmel foglalkoznom és ha helyrehozom az engem aggasztó problémákat,akkor elérhetem a viszonylag stresszmentes életet és akkor minden este jól fogok tudni aludni.


Nagyon szépen köszönöm a segítségedet es a terjedelmes válaszodat! Hidd el ez sokat segített!


#4 A te válaszodnak is örülök.

2018. aug. 29. 18:06
 6/7 anonim válasza:
Rakjal cserepet egesz nap. Vagy menj el futni fel orat. Uvolto hangfal mellett el fogsz tudni aludni.
2018. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt kell elérned, hogy este már ne azon pörögj, hogy mit szabotáltál el megtenni aznap, és mi minden problémád van az életben. Ezért lefekvés előtt írd ki magadból mindezt egy megfelelő méretű cédulára.

Másnap ezzel a cédulával kelj fel, és kezd el megoldani a dolgokat.

Másnap este már hajtsd ketté a cédulát, aztán nyisd ki és a hajtástól balra azt írd, amivel készen vagy, vagy tevékenykedtél benne, jobbra a még megoldásra várókat.

És így tovább...

Minden nap dolgozz le a megoldásra váró feladatokból, előbb utóbb normális, belátható szintre csökken a mennyiségük.

Ha kiírod magadból (és elkezded megoldani mindazt, ami már rád omlott és nyomaszt) akkor az elméd békén hagy, és el tudsz aludni.

Javaslom még a meditáció megtanulását.

2018. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!