Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Búgó, pulzáló hang érzete a...

Búgó, pulzáló hang érzete a jobb fülemben. Több napja / hete fentáll. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

A jobb fülemben pulzáló, búgó hangot érzékelek, mikor csendben, egymagam vagyok itthon.

Nem tudom, mi okozhatja.

Csak a jobb fülemben, balban nem. Nem koszos, kipucoltam, minimális fülzsír jött ki rajta.


Kétnaponta pucolom kb, mindkettőt, ügyelve a helyes technikára (hogy ha van fent fülzsír akkor ne be nyomjam, hanem úgy kifele igyekezzem szedni a koszt).

Nyáron, nagy melegben (40 fokban) valamiért sok fülzsírom termelődik, lehet ez természetes.


Baj lenne a hallásommal?

Lehet idegentest a fülben? Olyat is olvastam, hogy alvás közben belemászhat egy bogár...


Ha buszon zötykölődöm, és ráz az út, akkor viszketett belül a fülem... innen gondoltam idegentestre. Így, ha ülök / ha megyek, akkor nem viszket.


Pulzáló jellegű, de konstans, kb. 2 hete érzékeltem először ezt a búgó hangot.

Főleg elalvás előtt hallom, hiszen jobb oldalt alszom, a jobb fülem van a párnán.


Fül-orr-gégészhez nincs lehetőségem elmenni, nem itt vagyok bejelentve házidokihoz, hanem vidéken. (Állandó lakcímem vidéki), illetve itt nem tudom mennyit kéne fizetni egy füll-orr-gégészhez vagy ha ingyenes várakozni nála.


Arra gondoltam, hogy elmegyek egy hallásvizsgáló központba, hallásvizsgálatra. (elvileg ingyenes)

24 éves vagyok, lány, gondolom nyilván idősebbeket fogadna egy hallóközpont, szerintetek érdemes lenne megpróbálni?

Fogadnának?


Nem hallgatok gyakran hangosan zenét (csak buli közben fülhallgató, koncertekre nem járok!!) illetve edzés közbeni zene.

Azt is fülhallgatóval, nem fejhallgatóval.


Nem járok koncertre, a munkahelyem nem hangos (értsétek: nem diszkó)


mi okozhatja a problémát?

Egyensúlyzavar, idegentest a fülben? Romlik a hallásom? Szerintetek megpróbáljam az ingyenes hallásvizsgálatot?


24/l



2018. aug. 27. 01:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szépen fogod magad és elmész a legközelebbi városba, ahol van kórház és Fül-Orr-Gégészeti szakrendelés.

Nem kell beutaló, hanem szépen odamész és vársz, amíg behívnak.


Nem számít az, hogy az állandó lakcím vidéki... attól ugyanúgy jár a betegellátás ha van biztosításod.

2018. aug. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:
Fülzúgás?
2018. aug. 27. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A TR 75 jól rátapintott. Bár ezt is illik kivizsgálni, nem e szervi eredetű? Ha agyi, akkor kis értágító adásával talán csökkenthető. ( különben a fület nem kell kétnaponta pucoválni.) Ettől elmehetsz a hallásvizsgálatra, de ennek a zúgásnak köze nincs a halláshoz. Inkább a ciginek, meg a kávénak.
2018. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez akár fülzsír is lehet, de meg kéne nézetni fülésszel.
2018. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!