Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vajon ez hormonzavar lehet?

Vajon ez hormonzavar lehet?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy hormonzavarom lehet-e akkor, ha: hőhullámaim vannak, 1 év alatt híztam 15 kg-ot (nagyon egyenletesen), az elmúlt két hónapban nem jött meg, de a terhességi tesztek negatívak, a mellem kb kétszeresére duzzadt, és két hónapja minden nap olyan tüneteim vannak, mintha reggelre megjönne a mensim. (hasgörcs mindennap, mellfájás, derékfájás). mostanában találtam egy -két sötét szőrszálat is magamon. (alapban szőke vagyok) egyik pillanatról a másikra hányingerem van, de pár perc alatt elmúlik és semmi bajom. Nőgyógyásznál jártam a héten, de nem talált semmit. Mi lehet ez? felborult a hormonháztartásom? Ha igen, vajon melyik? miért érzem mindennap azt, hogy nah lehet, hogy reggelre megjön, és közben semmi? Várom mielőbbi válaszukat!köszönöm
2008. nov. 4. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a háziorvosodhoz kérj beutalót laborba ott vegyenek le TSh-ra vért, vagyis pajzsmirigyhormonokra, kérj beutalót endokrinológiára. Ezt ugyanis mi itt nem fogjuk tudni eldönteni kivizsgálás kell. Gyanús a dolog.
2008. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mit jelent, hogy gyanús a dolog? nagyobb baj van, nem csak a hormon, vagy úgy gyanús a dolog, hogy a gyanú szerint hormonzavar? :D Ha hormonzavarom van, akkor azt hogyan kezelik? Ha helyreáll minden kezelés után a testemben, akkor visszaállok az eredeti súlyomra? illetve meg fog jönni, és nem leszek rosszul? Lehet, hogy szőke vagyok ilyen kérdésekkel, de nem volt még ilyen problémám? meg hát ha elmondtam a tüneteket, akkor én mondjam meg az orvosomnak, hogy légyszi küldjön el vérvételre, mert szerintem ez és ez van?
2008. nov. 4. 11:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Beutalót kéne kérni a háziorvostól vagy a nőgyógyásztól endokrinológiai vizsgálatra. Ott megállapítják, hogy melyik hormonnal lehet probléma. Lehet pajzsmirigy-működési probléma, de bármi más, ezt célzott vérvizsgálattal el lehet dönteni. Nekem akkor voltak ilyen tüneteim, amikor a prolaktin-hormonszintem volt nagyon magas, amit nálam bizonyos gyógyszer szedése okozott. Úgyhogy endokrinológiai vizsgálatot javaslok.
2008. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Hálás vagyok érte kedves válaszadó!
2008. nov. 4. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!