Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen besípolt a fülem...

Hirtelen besípolt a fülem (mintha elmenne a hallásom) kb,10 mp-ig tartott max 15 másodpercig. Utána minden OK lett, majd észrevettem hogy mégse. Kicsit még zúg a bal fülem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon hirtelen sípolt be, épp e-mailt írtam. Kb. 10-15 másodpercig tartott, majd elmúlt.


Elkezdtem hangosan mondatokat mondani ( A felmosóvödör kék ) meg ehhez hasonló, hallok mindkét fülemmel, de a bal fülem az sípol / zúg... konstans, folyamatosan zúg... mit lehet tenni vele?


Ez nem az első eset, történt már ilyen, de akkor max 3-4 másodpercig sípolt be, elmúlt és zúgás se maradt utána.


Olvastam lehet a sok fülzsír az oka, (ez tuti nem mert 2 naponta pucolom mindkét fülem) direkt emiatt, és óvatosan! Nem nyomom be a dobhártya felé


Lehet agyi érellátási zavar?


Csak 24 éves vagyok.... nem megyek koncertekre, az utolsó koncert amin voltam, az 2013-ban volt, és nem vagyok annyira nagy zene fanatikus... buszon is meló után inkább olvasgatok, nem zenét hallgatok...


bulik alkalmával van hogy odafele / hazafele fülhallgatót teszek a fülembe lehet akkor hallgatok hangosan zenét..


mitől sípolhat még be?



2018. szept. 25. 04:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, néha velem is van ilyen. Ha elmúlik és nem történik gyakran, akkor nincs baj.
2018. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Légnyomás változástól. Van akinek pár méter szintkülönbség miatt is megváltozik a hallása.
2018. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Reggelre kialszod.
2018. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt a jelenséget tinnitusznak hívják és különbözö okai lehetnek. De nem a fülzsír az ok. A tanácsom: ha gyakrabban elöfordul, menjél el fülorvoshoz a problémáddal. Sokszor a tinnituszhoz halláscsökkenés is párosul. A fülhallgatós, hangos zene nem tesz jót a fülnek, mert egyrészt túl sok decibel, másrészt a gépi zenét másképp dolgozza fel az emberi agy, mint a természetben hallható hanghullámokat/levegörezgéseket. (Patak csörgedezése, madárcsicsergés, stb.). Nekem is van tinnituszom, és nálam a stresszel van összefüggésben. Van rá terápia (különbözö). Nálam rengeteget javult, már csak nagyon ritkán „csilingel“, sípol, zúg a fülem.
2018. nov. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!