Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáradékonyság mire utalhat?...

Fáradékonyság mire utalhat? Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vashiány pl :)
2008. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vashiány is,de lehet,hogy "csak" túlhajszolt vagy.Ezzel is vigyázni kell mert ha nem tudod rendezni akkor későbbiekben szervi megbetegedéseket is okozhat.Én a helyedben elkezdenék vitaminokat szedni,vagy ha szedsz akkor cseréld le a készítményt!Én most elkezdtem méregtelenítő teát is inni mellé,Neked is javaslom!Ja és persze sok gyümölcs,és rendszeres táplálkozás sem árt,hogy újra fel tudj töltődni!
2008. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

A fáradékonyságot számtalan dolog okozhatja, kimerültség, vashiány, lelki problémák, súlyos szervi betegségek,mozgáshiány és még biztosan van pár ok amitől kialakulhat. Szerintem két oldalról kell megközelíteni a dolgot,első egy orvosi kivizsgálás ami kizárhatja a szervi rendellenességet,megállapíthatja ha valamilyen hiányban ( pl.vas) szenvedsz,másik amit tehetsz egy önvizsgálat,milyen életmódot is folytatsz. Eleget mozogsz, milyen az étrended? Végül pedig vannek-e lelki problémáid?

Szóval ha ezeket a dolgokat végig csináltad akkor bizonyára kiderül mi is okozza a fáradtságot nálad.

Sajnos én is ezzel a problémával küzdök, terhességem alatt normálisnak tartottam, pedig már akkor sem volt az, lelki okai vannak.

Ami biztos nem árt, friss levegő, rendszeres mozgás, megfelelő táplálkozás.

Természetesen friss levegőt találni egyre több időbe és pénzbe kerül, pedig megéri.

Ami viszont engem leginkább aggaszt az a táplálkozás, hisz ma már mindent kezelnek valamivel.... gyülölcsök és a zöldségek a hosszabb eltarthatósg kedvéért kapnak plussz vegyszereket, a húsok pedig a gyorsabb növekedésért.

2008. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem iszol napi elegendő folyadékot, az is okozhatja a fáradékonyságot! Napi 2-3 liter folyadék a minimum!!
2008. nov. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sokat segített. :)
2008. nov. 5. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!