Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ülőmunka miatti lábfájás...

Ülőmunka miatti lábfájás ellen mit tesztek irodások?

Figyelt kérdés
Van valami tippetek akár otthonra, akár az irodába hogy üljek másképp?

2018. okt. 29. 18:31
 1/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Egy porszívóméretű dolgot tegyél a lábad alá, hogy megtámassza. Van jó minőségű ülőpárna is, valamint tartsd be a helyes ülés szabályait. Állj fel gyakrabban.
2018. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Óránként felkelek és le-föl mászkálok a lépcsőn.
2018. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mászkálok állandóan. Amit el lehetne intézni telefonon azt is inkább személyesen teszem.
2018. okt. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
Meg néha lehet mozgatni a lábakat.
2018. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1-2 óra edzés és nem lesz ilyen gondod
2018. okt. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy előző munkahelyemen kértem egy ilyen felnyitható asztalkát, amit az íróasztalodra tudsz rátenni, és állva dolgozni vele: [link]


A kép nem engem ábrázol:D Csak ilyet mutatok hogy lásd, mit kell elképzelni. Ezt úgy hívják hogy Varidesk Pro, de sok más, olcsóbb fajta is van, sőt, egy másik munkahelyemen az asztalos/karbantartó kollégák csináltak nekem egyet (az mondjuk fix volt, nem lehetett nyitni fel-le). A gép előtt töltött időmnek kb a 80%-át állva abszolválom, amúgy is ül az ember eleget megbeszéléseken, meg úgy egyáltalán. Egészségesebb is, jót tesz a tartásodnak, nem fáj a derekad a nap végén, nem zsibbad el semmid, a vérkeringésed és ezáltal az agyad is jobban pörög.


Amikor nem állva dolgozom akkor egy ilyen labdán szoktam ülni, ez lényegesen olcsóbb megoldás és ez is jót tesz. Csak helyes tartással kényelmes rajta ülni, amúgy folyamatosan ki akar gurulni alólad vagy előre vagy hátra.


[link]


Segít mert nem zsibbad el a derekad, feneked és a lábaid a folyamatos apró egyensúlyozó mozdulatoktól amik ahhoz kellenek hogy megmaradj a labdán. De több méretben lehet kapni úgyhogy ha veszel esetleg akkor ki kell próbálni hogy olyan legyen amin úgy tudsz ülni hogy a derekad és a combod derékszöget zárnak be.

2018. okt. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!