Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sokszor indokolatlanul strress...

Sokszor indokolatlanul strresszelek, feszült vagyok, mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, sokat vagyok feszült, sokszor ezt indokolatlan izzadás is kíséri és mostanság van olyan is, hogy ezt már kisebb élethelyzetek is kiváltják belőlem. Például ha sokat kell várni a sorban, vagy valaki túl halkan beszél hozzám és nem értem, szóval ilyen apró dolgok.


Az egész talán egyetem alatt kezdődött, mikor nagy volt a nyomás vizsgaidőszakban. Aztán folytatódott a mostani munkámmal, amit 2 éve csinálok, de nagyon stresszes ez is. Projektkoordinátor vagyok, magyarországról kell irányítani több külföldi csapatot, sok a határidő és a túlóra is időszakosan. Sokat kell beszélni, töredékinformációból határozott választ adni.


Szóval sok munkahelyi stressz, amiről úgy érzem, hogy egyre inkább felőröl. Már a lábaim is fájnak, úgy érzem tényleg, mintha "teljesen be lennék feszülve". Ha a munkából ki is lépek, valósznűleg sajnos az új munkahelyen is lesznek stresszforrások. Mit lehetne tenni, hogy ellenállóbbá tudjam magam tenni ellene? Mit javasoltok?



2018. okt. 26. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Én biztos nem akarnám tönkretenni az egészségemet a karrierem érdekében. Nyugisabb helyre mennék a helyedben akkor is, ha ott nem fizetnének annyit, mint itt. Persze, mindenhol vannak stresszforrások, de nagyon nem mindegy, hogy mennyire stresszesek, meg hogy milyen fajta stresszforrások. És szerintem semmi értelme többet keresni, aztán viszont gyógyszerekre, orvosokra költeni.

30 éves vagy, tehát benne van a pakliban, hogy 120 évig fogsz élni, nyugdíjat viszont nem fogsz kapni, úgyhogy szerintem kíméld magad.

2018. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha szorongós típus vagy azt ennyi idősen nem igen fogod tudni megváltoztatni önmagadban, mivel az emberek zömének agya/teste beáll idősebb korra.


Erős akarat kell ehhez. Gondolkodási mód átírása.


A munkán pedig el kell gondolkodni:

Mennyire illik hozzád!


Rengeteg ember csak megy és csinálja azt, ami nem hozzá való.


+ha ennyire stresszes számodra ÁLLJ le s változtass!!


Különben úgy jársz, mint apám!

Pár másodpercen múlt az élete!!

Munkahelyi stressz, rossz főnök, folyamatos rohanás/utazás.

Az még szomorúbb, hogy a volt főnöke az unokatesója volt...aki tönkre tette.


Személyiségtípusnak megfelelő munkakör kell Mindenki esetében.


Akkor tud az ember teljesíteni s nyugodtabban élni.


Itt lesd meg, hogy egyáltalán a személyiséged megfelel-e az adott poziciód betöltésére:

2018. nov. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Megfontoltan önmagadhoz hűen válassz a skálán.

2018. nov. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!