Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetnek ettől a rosszul létek?

Lehetnek ettől a rosszul létek?

Figyelt kérdés

Vérnyomásom általában 100 alatti.88-95 közötti.

Mindig levert,fáradt,aluszékony vagyok,gyakran fáj a fejem erősen,néha érzek erősebb szívdobogást.

Amúgy pszichiáterhez járok mivel ezeket pszichés tüneteknek diagnosztizálták az orvosok.A szívemmel csak annyi a baj,hogy valami csecsemőkori billentyű ferdülésem van,de az orvos azt mondta ez gyakori és ezzel lehet élni.

Más kivizsgálások negatívak.Ezért küldtek pszichiáterhez is.Kaptam antidepresszánst,persze a rosszul lét általában rajtam van.A doki tudja hogy alacsony a vérnyomásom,mindig fel is hozza a témát,ennek ellenére állandóan a pszichés tünetekkel jön...


2010. jún. 25. 10:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
sok folyadékot iszom amúgy,a vérkép most nem mutatott ki semmi rosszat
2010. jún. 25. 10:37
 2/16 A kérdező kommentje:
és sportolok nap egy órát,hogy felvigyem a vérnyomásom,csak sajnos utána még jobban fáj a fejem.
2010. jún. 25. 10:38
 3/16 anonim ***** válasza:

A vérnyomásérték kát számból tevődik össze, pl 120/80. Az egyik érték az érfalra belülről ható legmagasab nyomásérték, a másik meg a legalacsonyabb. A te 100-as értéked az első szám, vagy a második? Mert nagyon nem mindegy.


Nekem a te tüneteiddel depresszót diagnosztizáltak egyszer, pedig én vérszegénységre gondoltam, de nem az volt.

2010. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

milyen intenzitással, és mit sportolsz?


mennyi folyadékot iszol pontosan egy nap?


mit eszel? vitamin és áa bevitel?


szerintem teljesen rossz úton jársz a pszichiáterekkel, mert ezek mind az egészségtelen életmódra visszavezethető dolgok. Rendszeres sport, megfelelő táplálkozás (kaja,folyadék,vitamin), és megfelelő pihenés mellett normalizálódna a vérnyomásod is.

2010. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Keress egy másik dokit, aki nem töm fölöslegesen antidepresszánssal, és ha éppen fáj a fejed, ne erőltesd a sportot. Ha nem fáj, akkor csinálhatod.

Neurológusnál voltál a fejfájással?

2010. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

a szisztolé a 100 alatti.A diasztolé olyan 50-60 körüli szokott lenni.

Szobabiciklizni szoktam kb egy órát minden nap,de az a baj hogy nagyon elfáradok,és utána alig van erőm.Közben megiszok kb 1 liter vizet.Összesen egy nap kb 2-2 és fél litert iszom.Azt hiszem egészségesen táplálkozom minden nap eszem gyümölcsöt 2x,zöldségeket is.Szoktam enni pl zabot,joghurtot,teljes kiőrlésű kenyeret,főzelékeket,salátát.Csak szárnyas húst eszem egy héten legalább 2 szer megpróbálok,lehet hogy ez kicsit kevés mondjuk.De vérszegénységet nem mutatott ki most az eredmény.Régebben volt kevés a vasam,de most jó volt.

Candidára is gondolok,a fáradákonyság miatt,ezért nem eszem cukrot,fehér lisztet,élesztőt,vettem ezért is természetes édesítőt(xilit-et).Szedtem magne b6-ot,folsavat,épp most fogytak el.Szóval szerintem a táplékozásommal nincs nagyobb baj.

2010. jún. 25. 10:53
 7/16 A kérdező kommentje:
voltam persze neurológusnál,MRI-n is,hála negatív
2010. jún. 25. 10:53
 8/16 A kérdező kommentje:
a háziorvosom amikor megemlitettem neki a candidát,rögtön rávágta hogy nekem az biztos nincs.Az alacsony vérnyomásommal nem tudnak mit kezdeni.
2010. jún. 25. 10:55
 9/16 A kérdező kommentje:

ha úgy nézem az antidepi nem árt,de ettől még a vérnyomásom ugyan olyan alacsony.és rosszul vagyok.

Ha rossz a közérzetem, a kedvem az a rosszul lét miatt van,de ezt nem érti meg a dokim,ő forditva nézi.

2010. jún. 25. 10:59
 10/16 anonim ***** válasza:

Hány kiló vagy? Napi 2 liter egy 40 kilós ember vízfogyasztása, lévén 20 kilónként kell 1 liter folyadék.


Amúgy ha majd lefordulsz a szobabicikliről, akkor az amiatt lehet mert nem vagy rendesen feltöltve szénhidráttal, és valóban, szénhidrátot csak elvétve találni az étrendedben.


A gyümölcs és zöldség rendben van, bár zöldséget ajánlott minden étkezéshez enni egyébként.


A zab az jó ch forrás, csak gondolom kevés (100 gramm zabban van 60gr ch, és testsúlykgonként 3-5 gr ch kell, de mondjuk min 3.) Számold ki hogy ez neked mennyi, mert nem tudom a súlyod, szóval így ezt nem tudom megtenni helyetted.


Teljes kiőrlésű kenyeret csak akkor egyél, ha nem bírsz lemondani a kenyérről.


Főzelék felesleges.


Fehérje ("szárnyas") meg iszonyat kevés. Nem heti 2x kell enni, hanem napi 5x, mivel minden étkezésnek teljesnek kell lenni, ami tartalmaz mind fehérjét, mind szénhidrátot!


Számold ki az étrended, kilónként 2 gr fehérje és 3 gr ch. Ezt kell összerakni megfelelő kajákból, megfelelő időkben (napi 5-6-7 étkezés, magyarul 2-3 óránként), mellé 20 kilónként 1 liter folyadék, és persze 8 óra alvás legalább. (Persze még vitamin +áa bevitel)


Ha ezek megvannak, akkor ha megfelelő intenzitással csinálod, és nem úgy mint egy Tour de France versenyző, akkor nem fogsz lefordulni a bicikliről, ez biztos.

2010. jún. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!