Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Dolgoztatok már gipszben?...

Dolgoztatok már gipszben? (bőv lenn)

Figyelt kérdés

5 hétig járógipszben lesz a lábam. Aki már átesett ilyenen, válaszolnátok ezzel kapcsolatban pár kérdésre?


Az orvos különösebben nem mondott semmit.


A trombózis elleni injekciót minden nap adnom kell magamnak (még jó, hogy nem vagyok tűfóbiás :D), a gipszre pedig holnaptól már ráállhatok.


Kérdéseim:


Nem fog ez szétmenni, ha folyamatosan megyek rajta? (Mennék dolgozni péntektől.)


Kicsit most is tör a gipsz bokában, ha mozgatom a lábam, ez elmúlik majd? Vagy holnap kontrollon szóljak miatta? (Csak nem szeretnék emiatt még egy harmadik gipszelést, ha nem muszáj.)


Mit csináljak, ha kint vagyok és elkezd esni az eső? Vizesnek nem szabad lennie a gipsznek.


Napközben az irodában érdemes azért egy székre feltenni a törött lábat, amikor csak lehet?


Nem fogok szétfagyni benne odakint? (A lábujjaim kilógnak elöl a gipszből meztelenül.)


Fog később tényleg viszketni? (Eddig még nem tapasztaltam szerencsére.) És akkor hogyan vakartátok meg?


Esetleg egyéb jó tanács?


Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!



2018. nov. 27. 13:21
 1/4 Metionin ***** válasza:
Elvileg nem megy szét. A kilógó lábujjaidra húzz egy vastag zoknit, esőben meg egy nejlonzacskót (teszkós szatyor alapkellék :D ). Jó ha fel tudod tenni egy székre és ja, egy idő után viszket benne a láb, én vonalzóval vakartam de beletört, úgyhogy mást javaslok.
2018. nov. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Neked zacskó+zokni mennyire fázott így a lábad? Mennyit tudtál vele közlekedni?
2018. nov. 27. 13:57
 3/4 Metionin ***** válasza:
Nekem nyáron volt gipszem de tesóm télen -26 fokban tolta a lábujján 3 zoknival és a szatyorral. Vagy egy ilyen vastag mamusz-zoknit tudnák rá elképzelni ha most kellene.
2018. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem láb, hanem kar, de dolgoztam már.
2019. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!