Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fájhat a két lapockám...

Miért fájhat a két lapockám között minden nyeléskor, büfögéskor, evéskor?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha valami be lenne oda szorulva, vagy ilyesmi. Eléggé szúr, kicsit olyan bénítóan. Kb másfél hete van ez így. Nem mozgásra, inkább evésre, büfögésre fáj. Olyan, mint mikor valakinek a nyelőcsövében akad a kenyérhéj, és olyan fájdalmasan csúszik le. Csak ez nekem nemigen múlik... Szedek Pantoprazolt a gyomorsavamra, mert a gyomorszámnál szokott nyomni, de ez most más fájdalom.


Mi lehet? Ugye nem a tüdőm? Aggódnom kéne? :/


Köszönöm

21/L


2018. dec. 2. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Öltözz fel és táplálkozz vitamindúsan te lány!

A tüdőd szerencsére nem, inkább mellhártya. Nagyon nehezen múlik, tehát tényleg nagyon vigyázz magadra.

2018. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ajjajj :(

Akkor valami gyulladás. Elmúlik magától szövődmény nélkül, vagy irány az orvos?


Köszönöm a választ :)

2018. dec. 2. 20:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Kaptam Flector port, a fájdalmat csak kicsit enyhíti. Viszont azt a "görcsöt" még mindig ott érzem a mellkasomban, de főképp a hátamban nyeléskor, büfögéskor... Picit már köhögök is, napi 1-2-t... Remélem tényleg csak vmi megfázás, gyulladás... nem valami érelzáródás, v ilyesmi...
2018. dec. 4. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy alacsony frekvenciás rezgő masszírozó géppel masszírozom át a nyelőcsövem. Minden evés után. A gyomorsav lekötőket már 6 éve nem szedem, és a gyomorsavam normális. Nekem van egy jókora gyomorszájsérvem is, ami a masszírozástól ugyan nagyon lassan, de gyógyul.

A nyelőcső nincsen bekötve a szervezet helymeghatározó rendszerébe, és a benne lévő sérülések átsugároznak a mellkasba, hátba, vállakba, lapocka alá, majd később a végtagok ízületeibe is. Ezt nevezik az orvosok reumának.

Már a hatodik éve teljesen fájdalommentes vagyok.

A gyomorsavlekötők központi idegrendszerre ható gyógyszerek. Az agynak épp azon területeit stimulálják, amelyek egyébként is rosszul működnek. A nyelőcső sérüléseit nem szüntetik meg, csak a tüneteket csillapítják. Ha 21 évesen ezt nekem valaki elmondja, nem kellett volna végíg szenvednem 50 évet!

2018. dec. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Tudnál mutatni valamiféle képet arról a gépről?

2018. dec. 12. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!