Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy egy kis...

Miért van az, hogy egy kis hassal már rögtön fáradékonyabb az ember?

Figyelt kérdés
Soha nem volt feleslegem, mindig nagyon vékony voltam. Most, 26 évesen 174 centihez vagyok 68 kiló (férfi vagyok), és van egy pici hájam a hasamon. Korábban rendszeresen sportoltam, de már vagy 6 éve egyáltalán nem mozgok. De azt vettem észre, hogy a legkisebb mozgásnál is hamarabb kezdem kapkodni a levegőt, meg nehezebb lehajolni emellett a pici háj mellett is. Miért van ez, miért számít ennyit?
2018. dec. 18. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a háj miatt, hanem mert nincs állóképességed. Én hájas vagyok, van húsz kiló feleslegem, de lefutok öt kilométert 28 perc alatt úgy, hogy nem halok bele. 6 év inaktivitás az nagyon sok.
2018. dec. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is elgondolkodom néha rajta, hogy hogy lehet, hogy még nem lettem beteg, miután tényleg semmit nem mozgok, és fél napokat heverek sokszor az ágyban... szerinted ezt vissza lehet még innen fordítani?
2018. dec. 19. 17:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert sportolni elkezdeni is rohadt nehéz mostmár, mert olyan hamar fáradok ki, hogy rögtön kudarcélményem lesz... viszont olyan alkat vagyok, hogy nagyon kéne a mozgás. Ropog mindenem, meg egyre-másra fájdulnak meg helyek a kezemben meg a lábamban...
2018. dec. 19. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vissza lehet fordítani. :D

Nem kell rögtön maratont futni. Először csak kezdj el gyalog járni, meg lépcsőzni. Gyorsan lehet erősödni, fiatal férfiként meg még inkább, sport terén neked áll a világ. Ha minden nap tudsz gyalogolni egy órát, tavaszra mire jön a jó idő, elkezdhetsz kocogni is. Nyár végére meg úgy lefutod az öt kilométert megállás nélkül, mint egy nyúl.

2018. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!