Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen módszerekkel oldható a...

Milyen módszerekkel oldható a természetes alvási paralízis?

Figyelt kérdés
A cél: beszélgetni az álmodóval, esetleg, hogy két álmodó beszélgessen egymással.

2019. jan. 13. 22:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Onszuggesztioval , addig kell programoznod az agyadban azt hogy ez nem valóság , ameddig eszedbe nem fog jutni álom közben , hogy ez nem valóság. Innentől te vagy a kreator
2019. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Ne akard az alvási paralízist... életem legfélelmetesebb élményei voltak.


Egy időben rendszeresen volt... már rettegtem elaludni. Szerintem minél többet gondoltam rá, annál többször jött elő.


Tudod milyen rettenetes, amikor félálomban magadnál vagy, és azt haluzod hogy felkelsz... de ráébredsz hogy álmodsz. Újra és újra megpróbálod, közben rettenetes halálfélelemed van, mert érzed hogy le van bénulva a tested.

Nem csak ezért mert rémisztő, hanem mert ez olyan mint egy bad trip. Egy éber hallucináció... ezért érzik sokan a mellkasukra telepedő rémet. Ilyenkor aktiválódnak a dopaminerg szerotonerg érzelmi pályák is.


Próbálsz kiszakadni a saját testedből de nem bírsz. Majd szépen lassan beindul a tested, és elkezdesz feleszmélni, felülsz az ágyban.


...és akkor derül ki még mindig álmodsz :S

2019. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
50%

Nem emlékszem az álmaimra, ha a gép ébreszt. Mikor magamtól kelek, akkor szinte mindenre. Igen, volt alvási paralízisem is, mikor arra mentem.

A gép nem fog zavarni, magamra erőltetem a háton alvást. Aztán legyen, aminek lennie kell. Nem mondanám, hogy rossz élmény volt. A komoly pszichedelikumokkal (DMT, LSD) szerzett tapasztalataim miatt inkább kíváncsiság szinten akartam előidézni. 4 nap háton alvás után jött is az eredmény. Tudtam, hogy alszok, de mégis ébren vagyok (lucid dream gyakorlatok, azaz rc-ztem, bár nem ez volt a cél, de itt hasznos volt). A testem még nem ébredt, de a tudatom egy része igen. Egy imádkozó sáskaféleség a mellkasomra telepedett. Félnem kellett volna, de mégis nevettem, legalábbis magamban, mert a testem felett semmi kontroll nem volt. Hadonászott, forgatta a fejét, de csak örültem neki, hogy megtapasztalom, ez is egy trip, nem a valóság, ekkora sáska nincs is.

Vagy van????

Hopsz, ez mégsem a saját pályám. Elindult a badtrip felé a dolog, kapcsoltam, ez f...ság, ilyen nincs!

Na jólvan te sáskaizé, csinálsz, amit akarsz! Kb röhögve! Aztán arra lettem figyelmes, hogy idő közben ébredt a testem is. Nem tudom megmondani mikor, de az uralmam alá került a testem, a falat néztem, nem volt ott semmilyen sáskalény. Persze az élmény napokig elkísért.

2019. jan. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én erőforrásként szeretném felhasználni mások álmait; kommunikálni szeretnék az álmodóval.

Szerintetek, ha megkérdezem, hogy - teszem azt - mik az adott harmadfokú egyenlet megoldásai, akkor az álmodó meg tudná mondani?

Vagy álmaikban jobb programokat tudnánk írni? Hatékonyabb gépeket tudnánk tervezni?

Másik kérdés: Vajon miről beszélgetne két álmodó?

2019. jan. 13. 23:51
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot muszáj tisztázni. Az alvási paralízis kifejezés két dologra használatos. Egyrészt az alvás határán, főleg ébredéskor (de elalváskor is) fellépő kellemetlen bénulás, ami még az ébrenlétkor is fennáll egy rövid ideig, másrészt az alvás teljes szakasza alatti bénulás, ami miatt többé-kevésbé mozdulatlanul alszunk. Ez utóbbi egy fontos és szükséges természetes jelenség, enélkül az izmaink követnék az álom minden eseményét. Az első, kellemetlen paralízis, mint rendellenesség, ennek a normális bénulásnak a túlnyúlása az éber állapotra. Tehát olyankor nem maga a paralízis rendellenes, csak az időzítése.
2019. jan. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem a koncepciót.


Ha éber álomról van szó akkor kb irányíthatsz egy virtuális környezetet, de tudod hogy nem valóság.


Általában az álom vagy trip LSD/DMT alatt leírt szentül hitt matematikai és tudományos leírások a drog hatása után semmit sem jelentenek. Sokszor álmodtam már vizsga előtt, vagy nagy projctek közben... tudtam a megoldást, és volt hogy le is írtam. Az agy ilyenkor elhiteti magával, hogy nem csak hogy valóság, de logikus és valódi megoldások ezek.


A helyzet az, hogy ez csak illúzió. Legtöbb esetben rájössz, hogy értelmetlen, illogikus zagyvaság az egész.

2019. jan. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
( [link] )
2019. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Alvás közben kikapcsol a hihetőségközpont, ezért mindent elhiszel.

Írd le, és akkor magad is rájössz, hogy gyakorlatilag mind butaság volt, amit álmodtál.

Nagyon ritka a kivétel.

2019. jan. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
13%
Az áltudományos alvási paralíziseddel megkérlek, hogy fáradj át az ezotériára. Itt a komoly, valódi tudományokkal kapcsolatos kérdéseknek van helye.
2019. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Éppenséggel nagyon is tudományos neurobiológiai folyamat, megadott funkcióval. Az alvási paralízis zavar pedig tényleg rohadtul ijesztő, ahogy leírtam a 2-esben.


Semmi ezo nincs benne.

2019. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!