Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék állandó éjszakai...

Tyukanyó55 kérdése:

Mit tehetnék állandó éjszakai felébredés ellen?

Figyelt kérdés

64 éves - mondhatni rendezett körülmények között élő férjes asszony vagyok. Nincsenek különösebb anyagi -családi problémáim. Nem dohányzom, nem alkoholizálok . Legnagyobb gondom, hogy éjszakánként alig alszom folyamatosan 2-3 órahosszat.. Hiába fekszem le kb. 10 óra körül- már éjfél előtt fenn vagyok. Iszok egy pár korty vizet, és próbálok visszaaludni.. Megint alszok 2-3 órát - és ez így megy minden nap - hónapok óta... Reggelente nem ébredek kómás- kialvatlan állapotban , csak bosszant ez az állapot, hogy egy éjszakát sem tudok végigaludni.. Már mindenféle gyógyfüves teát kipróbáltam - egy időben pár hétig egy-egy gyenge nyugtatót írt ki a háziorvosom, de azoktól sem tudtam aludni, így abba is hagytam.. Szeretnék természetesen aludni, nem gyógyszerektől... Egyébként is gyógyszerellenes vagyok, inkább a természetes módokat szeretném alkalmazni... Közben meg látom-hallom , hogy a párom úgy durmol egész éjjel, mint egy barlangi medve- sőt még nappal is tud 2-3 órát aludni !!!! már másik szobába is költöztem aludni, hogy ne halljam, hogy ő milyen jót alszik !!

Mit tehetnék?? Van valakinek jó javaslata ???


2019. jan. 23. 15:57
 1/4 Mr.Hindenburg válasza:
Ha kérdezhetem akkor milyen ágyat használ?illetve vidéken vagy városban tartozkodik?meg még hogy dolgozott e éjszakásban egyhuzamban?(évekig)
2019. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődését....Jelenleg falun élek...2 személyes vastag betétes ágyon alszom...amire gyapjú derékalj van terítve..mindig pizsama nélkül alszom...és felül is egy vékony gyapjú takaróm vam..soha nem dolgoztam éjszakás műszakban csak nappalosan...A szoba hőmérsékletre gyanítok...általában 22-23 fokot csinál a kazánnal a párom...központi fűtéses bálás kazánnal fűtünk...de annyira jó lenne nyugodtan végig aludni egy éjszakát, vagy legalább egy ébredéssel!.
2019. febr. 11. 07:50
 3/4 Mr.Hindenburg válasza:
Ez esetben 1.probálja fekvés közben a dereka fölé egy kisebb párnát rakjon a könyeb légzés reményében alvás közben. 2.nyugtato zenét/hangokat ajánlok. 3.egy kisebb adag étcsokit ajánlok reggelik után. ezek már segitetek egy ismerösömön akki hasonlo helyzetben volt.
2019. febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mr.Hindenburg válasza:
UI:nem vagyok orvos ezek csak Tanácsok
2019. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!