Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti is tapasztaljátok, hogy,...

Ti is tapasztaljátok, hogy, ha rossz a közérzetetek, akkor másképp viselkednek veletek az emberek?

Figyelt kérdés

Amikor jól érzem magam, akkor pozitív a kisugárzásom, humoros vagyok és bevonzom az embereket. Alapból elég szociális vagyok és - állítólag - pozitív benyomást szoktam kelteni mindenkiben.


Ezért is fura, hogy, ha úgy adódik, hogy rossz napom van (mondjuk nem aludtam éjjel vagy betegség kerülget, de lehet stressz vagy depresszió is), akkor meg azt érzem, hogy ösztönösen elkerül mindenki. Már úgy is, hogy még csak meg sem szólaltam, de mégis észreveszem, hogy másképp viszonyulnak hozzám!


Sőt, néha kifejezetten agresszív viselkedést tapasztalok. Például állok a sorban a büfében, a pultos nem köszön vissza és bunkón viselkedik, amire semmilyen alapot nem adtam! Ezt kifejezetten csak akkor veszem észre, ha nem vagyok túl jól. Amikor meg jól érzem magam, akkor ő is jó fej szokott lenni (ugyanaz a pultos, aki pár nappal azelőtt bunkóskodott...).


Ennyire lehet érezni kívülről, ha valami nincs rendjén? (Bevallom, én ezt másokon nem annyira látom.)


És ha igen, akkor miért az a megoldás, hogy belerúgunk még egyet valakibe, akinek láthatóan problémája van?



2019. jan. 27. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezt otthon figyeltem meg. Ha rossz kedvem van, átragad a gyerekekre is, és egy idő után mindenki rosszkedvű lesz... Én alapvetően mindenkivel kedves vagyok, még a bunkókkal is, ez a legjobb fegyver ellenük...
2019. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem veled van a probléma.Aki bunkó az bunkó is marad,legfeljebb nem látsz át az emberek álcáján.Egyébként rossz kategória.
2019. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes dolog, szerintem minden az emerből indul ki és igen, amilyen "energiákat" (akármennyire is gurusan hangzik ez, de így van) bocsátasz ki magadból, azt fogod visszakapni. Én sok szituácioban pl. zárkózott vagyok, de azt vettem észre, az emberek nem azért nem közelítenek hozzám, mert bajuk lenne velem - pont ellenkezőleg - úgy gondolják, nekem van valami bajom velük, ők nem szimpik nekem, s tolom el magamtól őket. (Ami ilyen esetekben valahol igaz is :D) tehát ha rossz napjaidon az emberek elkerülnek, az lehet azért van, mert te magad szeretnéd azt, hogy elkerüljenek...:)

Másfelől viszont, annak, hogy valaki nem szépen szól hozzád, nagyon sok esetben nem te vagy az oka, az illetőnek ezer meg ezer dolog járhat a fejében, lehet hogy neki is csak szar napja van, s mivel emberek között dolgozik, te vagy az ötszázadik ember aki hamburgert kér, ő meg utál hamburgert csinálni, vagy csak éhes, fáradt, nyűgös, vele is bunkózott a főnöke, stb stb stb... sosem tudhatod mi áll a dolog mögött, persze ettől függetlenül nem szép dolog más embereken levezetni a frusztrációt, annyit tehetsz, hogy nem veszed magadra.


Igaz az a mondás, hogy a jókedv (meg a rosszkedv is sajnos) ragadós, de legyen a jókedv az erősebb. Ami rajtad meg a hozzáállásodon múlik, hogy ha összetalálkozol egy bunkó emberrel, nem kezdesz el visszabunkózni hanem esetleg eszedbe jut, hogy biztos bántja valami és te fel tudod villanyozni egy kedves válasszal. Meg fog lepődni, te meg lehet hogy megtöröd a "szarnapomvan" ördögi körét benne és utána ő is máshogy áll az emberekhez ;)

2019. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!