Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szokásosnál emelkedettebb...

Szokásosnál emelkedettebb vérnyomás. Mitől?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 5 napja volt egy nagy gyomorrontásom, akkor megmértem a vérnyomásom és 131/70 körül volt, nem volt magas, de nekem 110/70 szokott lenni mindig. Nyaki puffadás érzésem volt, ez lehetett attól?

Azóta sem vagyok teljesen jól, másnap még gyengélkedtem, aztán picit jobb lett de enni csínján ettem, óvatosan. 5 nap elteltével ma tepertős pogácsát ettem reggelire, de csak egy keveset, és megint picit ilyesmi érzésem volt. Megmértem a vérnyomásom, és 123-125/60-70 környékén volt, azaz megint nem volt magas, de emelkedettebb a szokásoshoz képest. Napközben már jobban lettem, és megmértem kíváncsiságból újra a vérnyomásom, ami megint 123/80 volt, a pulzus kb 88. Ez mitől lehet? Még mindig kiheverés alatt lenne a gyomorrontás, vagy ez a jelenség mitől lehetséges jelenleg is?



2019. jan. 28. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az orvostudomány még mindig nem tudja, hogy a magas vérnyomás mitől alakul ki. Jelen esetben persze nem erről van szó, hanem csupán arról, hogy bizonyos belgyógyászati betegségek esetén is detektálható enyhe vérnyomás emelkedés. Ennek okát sem ismerik. Az időjárási frontátvonulásoknál jelentkező vérnyomás-változást egyértelműen az erek összeszűkülésére/kitágulására vezetik vissza, de ennek mechanizmusát sem ismerik.
2019. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Volt műtve a bal karom évekkel ezelőtt, azóta érzékeny a frontra. Tegnap is fájt. Lehet hogy a vérnyomás emelkedés is emiatt lenne?
2019. jan. 28. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet
2019. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


131/70 teljesen rendben van.

2019. jan. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom, hogy hivatalosan a 131 még rendben van, csak mivel nekem mindig 110 így megéreztem azt a kis emelkedést. Igazából leginkább ez a nyaki puffadásérzés miatt zavart. Anyukám szerint azert éreztem azt, mert az emelkedett vérnyomásom hatására a nyaki ereken éreztem meg a “feszültséget” csak ugye azert volt ijesztő számomra mert fulladás érzésem volt kb minden harmadik légvételre emiatt, és ugye így sem volt magas, mi lett volna ha még ráadásul magas is? :( De remélem hamar rendbejön, most diétázok is a gyomorrontás miatt is, és remélem a vérnyomás sem fog feljebb menni.
2019. jan. 28. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!